in

Перестановки в керівних російських колах…

У неділю ввечері президент Володимир Путін вніс до Ради Федерації кандидатури міністрів та керівників відомств, які підпорядковуються безпосередньо главі держави та призначаються, згідно з Конституцією, після консультацій із сенаторами.

Майже всі керівники цього блоку зберегли свої позиції, за винятком Сергія Шойгу: кандидатом на посаду міністра оборони замість нього представлений економіст Андрій Білоусов, у колишньому складі уряду перший віце-прем’єр.

Сергія Шойгу призначено секретарем Ради безпеки замість Миколи Патрушева, який йде на іншу роботу, про подальшу долю якого в Кремлі пообіцяли повідомити в найближчи й час.
Володимир Путін представив Андрія Білоусова на посаду міністра оборони
Ця новина, пов’язана з оновленням кабінету міністрів після інавгурації Володимира Путіна на новий термін, стала відома в неділю ввечері: 68-річний Сергій Шойгу, який обіймав посаду російського міністра оборони з 2012 року, залишає цю посаду, поступаючись її колишньому першому віце-прем’єру 65-річному Андрію Білоусову. Генерал армії Сергій Шойгу указом президента призначено секретарем Ради безпеки; на цій посаді він одночасно буде заступником президента у військово-промисловій комісії, повідомив речник президента Дмитро Пєсков.

Таким чином, генерала армії Шойгу в оборонному відомстві змінить економіст Андрій Білоусов, який багато років працював у Мінекономрозвитку, з 2013 по 2020 рік працював помічником президента з економічних питань, а у 2020 увійшов до кабінету Михайла Мішустіна в ранзі першого віце-прем’єра.Його робота фактично почалася з того, що у першій половині травня 2020 року він виконував обов’язки прем’єра, поки пан Мішустін проходив лікування від коронавірусу.

Андрій Білоусов – дійсний державний радник першого класу; це найвищий класний чин федеральної державної цивільної служби. КАжуть , що в уряді рф його зусиллями було створено фундамент для структурної трансформації економіки: під час «ковидного» та «санкційного» шоків. Чиновник займався вирішенням проблем ринків та доналаштовував заходи підтримки російських компаній з урахуванням зворотного зв’язку. Системно ж у колишньому економічному циклі Андрій Білоусов займався покращенням інвестиційного клімату для залучення приватних капвкладень в економіку: один із ключових механізмів — запущені ним угоди про захист та заохочення капіталовкладень, що гарантують бізнесу незмінність умов реалізації інвестпроекту (у тому числі з податків) витрат за інфраструктуру.

Для створення в росії єдиного інвестиційного середовища на вимогу чиновника в суб’єктах рф запроваджено регіональний інвестиційний стандарт, що передбачає модель роботи з інвестпроектами за єдиним зразком зі скороченням надлишкових процедур та супровід інвестпроектів протягом усього життєвого циклу. Однією з ключових ідей Андрія Білоусова є стимулювання експорту російських компаній для підтримки конкурентоспроможного сектора. Через санкції та розрив ланцюжків поставок «експортні» завдання частково трансформувалися: останніми роками чиновник займався «розкочуванням» логістичної структури та будівництвом нових транспортних коридорів для переорієнтації зовнішньої торгівлі на нові ринки. Одним із останніх проектів пана Білоусова на посаді першого заступника голови уряду стала реалізація ідеї «технологічного суверенітету» — забезпечення розвитку економіки у ключових напрямках із опорою на власні наукові та технологічні ресурси. Зокрема, чиновником підготовлено концепцію технологічного розвитку РФ, яка передбачає скорочення розриву між наукою та виробництвом у рамках великих інноваційних проектів з держучастю та розвиток механізмів підтримки інновацій — у концепції критичних (потрібні вже зараз) та наскрізних технологій (перспективні технології майбутнього).

Володимир Колокольцев продовжить свою роботу у МВС. Він очолює Міністерство внутрішніх справ уже 12 років – нікому з його попередників у новітній російській історії не вдавалося так довго зберігати за собою цю посаду. У самому міністерстві співрозмовники “Ъ” пов’язують це довголіття з тією обставиною, що пан Колокольцев пройшов усі щаблі службових сходів, добре знає специфіку поліцейської роботи, вміє реагувати на нові виклики та втілювати ідеї вищого керівництва. Характерним прикладом є реакція відомства на доручення президента, дане на колегії МВС на початку 2023 року, – прискорити оформлення російських паспортів на нових територіях. За розпорядженням міністра силами міграційної служби в нових регіонах було створено півтори сотні пунктів прийому населення, туди відрядили велику кількість співробітників, в результаті за минулий рік паспорти громадян рф отримали понад 3,2 млн. жителів Донецької та Луганської народних республік, Запорізької та Херсонської областей. Ключові показники службової діяльності МВС останніми роками також вдається тримати на високому рівні, незважаючи на гострий (понад 100 тис. осіб за штатним розписом у країні) брак кадрів. Розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів стабільно тримається на рівні вище 90%, завдяки створенню в центральному апараті МВС та територіальних органах відповідно управління з організації боротьби з протиправним використанням інформаційно-комунікаційних технологій та підпорядкованих йому підрозділів вдалося збити зростання злочинності у сфері високих технологій. Як і раніше, високі результати МВС демонструє й у боротьбі з економічними злочинами. Остання колегія МВС за участю путіна підтвердила, що глава держави загалом позитивно оцінює роботу органів внутрішніх справ. Також увечері в неділю стало відомо, що на посаду голови Рахункової палати представлено заступника керівника контрольного управління адміністрації президента Бориса Ковальчука. Посада голови палати була вакантна з листопада 2022 року, коли від неї достроково було звільнено Олексія Кудріна. 10 травня голова Ради федерації Валентина Матвієнко направила президенту три кандидатури на цю посаду: у списку, окрім пана Ковальчука, значилися голова комітету Ради федерації з питань бюджету та фінансових ринків Анатолій Артамонов та в. о. голови Рахункової палати Галина Ізотова. Політолог Євген Мінченко вважає, що перехід до Рахункової палати для Бориса Ковальчука є очевидним підвищенням до позиції «фактично тіньового міністра». У Раді федерації, яка, відповідно до оновленої у 2020 році 102-ї статті Основного закону, має провести консультації щодо кандидатур, представлених главою держави, заявили, що готові зробити це «найближчим часом». Вранці 13 травня кандидатури буде розглянуто у комітетах і, мабуть, підтримано на пленарному засіданні 14 травня.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В Україні презентували каталог індустріальних парків

Мешканка Київщини виграла суд в ДТЕК