in

Первоцвіти за тисячі гривень

Торгівля первоцвітами завжди активізується напередодні свята жінок 8 березня. Але правоохоронні органи нагадують, що такий “бізнес” переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією. Причому, покарання чекає як на продавців, так і на покупців.

“На правопорушників очікує покарання у вигляді штрафу (від 1700 до 3655 гривень згідно зі статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення або 340-510 гривень згідно зі статтею 90 КУпАП), конфіскація рослин, а також сплата збитків, розрахованих інспекцією за шкоду, завдану довкіллю”, – деталізував голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

Штрафи за незаконно зірвані квіти (згідно із ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення):

Свідки продажу первоцвітів можуть:

    • зателефонувати на гарячу лінію Державної екологічної інспекції (+38 (044) 521-20-38) та повідомити деталі про порушення;
    • подати свою скаргу за допомогою мобільного додатку Ecoinspector 2.0.

Щороку в нашій країні знищують майже 25 млн. дикорослих квітів, і 90% з них — це червонокнижні підсніжники. «Торік Держекоінспекція лише на початку березня зафіксувала 206 фактів незаконного продажу первоцвітів. Це тисячі квіток, збитки від знищення яких склали понад 700 тисяч гривень», – зазначив Андрій Мальований.

До квітів, за продаж і купівлю яких можуть оштрафувати, належить такі квіти, як підсніжник звичайний, крокус, тюльпан дібровний, проліска сибірська, сон-трава, горицвіт весняний, первоцвіт дрібний, шафран сітчастий тощо.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ЦПК України передбачає можливість компенсації судових витрат у разі закриття провадження у справі, незалежно від його виду

Полезные советы, которые помогут продлить жизнь любимых гаджетов.