in

Поліграф допоможе прокурорам уникнути підозри

Для зняття звинувачень або підозр при службовому розслідуванні працівник прокуратури може добровільно пройти опитування з використанням поліграфа, який також можуть використовувати у питаннях кадрових призначень та відряджень. Про це ідеться в Інструкції про порядок використання поліграфа в діяльності органів прокуратури України, затвердженій наказом ГПУ від 12 червня 2017 року №180, який днями набув чинності.

Інструкція, зокрема, визначає основні принципи, завдання, умови, організацію проведення опитування осіб з використанням поліграфа в органах прокуратури України. Згідно документу, підставою для проведення опитування з використанням поліграфа є завдання керівника, яке повинно містити викладення обставини, мету, тематику питань, що підлягають аналізу та з’ясуванню.

Ще однією підставою власне бажання прокурора або ж рапорт про зняття безпідставних, на його думку, звинувачень або підозр.

Для детектора брехні в прокуратурі Інструкцією визначено два завдання: використання для кадрових рішень, що включає відрядження військових прокурорів, та підвищення ефективності службових розслідувань.

Однак у останньому випадку працівник має надати згоду на використання поліграфа у опитуванні, не мати медичних протипоказань та погодити тематику питань. Та навіть відмова від проходження детектора брехні не загрожує працівнику прокуратури ніякими юридичними наслідками, бо не може свідчити про його недоброчесність.

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Конкурс до Верховного суду. Підбиття підсумків та презентація рейтингу кандидатів

Через Іспанію заблокована видача «небезпечного» Фірташа до США