in , , , ,

Про електронні повістки…

Про електронні повістки…

Перша редакція законопроекту 10449, подана до Верховної Ради Міністерством оборони, передбачала, що «повістка про виклик до ТЦК може бути надіслана громадянину через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста». Також у статті 22 Закону про мобілізацію в редакції, яку схвалював парламент в першому читанні, передбачалося, що «днем вручення повістки про виклик до ТЦК є:

1) день вручення такої повістки під розписку;

2) день отримання ТЦК повідомлення про доставлення такої повістки до електронного кабінету». «Якщо повістку про виклик до ТЦК надіслано до електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного та резервіста пізніше 17 години, така повістка вважається врученою у робочий день, наступний за днем її відправлення, незалежно від надходження до ТЦК повідомлення про її доставлення», – було зазначено у першій редакції законопроекту.

Отже, у першій редакції законопроекту була визначеність стосовно того, коли повістка вважається врученою.

При цьому, визначено, що у повістці про виклик до ТЦК зазначаються, крім ПІБ і дати народження громадянина, якому адресована повістка, мети виклику до ТЦК тощо, також й «підпис (електронний цифровий підпис) посадової особи, яка видала (сформувала) повістку».

Надалі йдеться про те, що «під час вручення повістки ТЦК на вимогу громадянина, якому вручається повістка, зобов’язані назвати свої прізвища, ім’я та по батькові, посади, а також пред’явити службові посвідчення».

Так, новий закон передбачає, що Кабмін в Порядку проведення призову громадян на військову службу окремо врегулює порядок оповіщення військовозобов’язаних та резервістів, їх прибуття до ТЦК, військових частин ЗСУ тощо. Тобто, серед іншого, й вручення повісток.

4 квітня набув сили закон про цифровізацію військового обліку та запровадження Електронного кабінету військовозобов’язаного (законопроект 10062), за яким ідентифікація осіб та оформлення документів військового обліку буде здійснюватися із використанням засобів Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг». У цьому Реєстрі буде відцифрований образ обличчя, буде вказано місце проживання та місце перебування, номери засобів зв’язку та адреси електронної пошти, реквізити паспорта громадянина України та паспорта для виїзду за кордон, відомості про зайнятість (код ЄДРПОУ та місцезнаходження підприємства, місце роботи, посада, стаж роботи), реквізити посвідчення водія тощо.

Закон про мобілізацію дає громадянам, що стоять на військовому обліку, 60 днів, аби ті уточнили свою актуальну адресу та номер телефону, які будуть внесені до цього Реєстру.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Отримання копії документу з архиву суду…

Росіяни вдарили ракетами по об’єктах Укрзалізниці