Літні спекотні дні залишилися позаду. Попереду осінь з нічними заморозками, холодними вітрами, затяжними дощами і красивими погожими днями. Як тільки настають холодні дні, люди починають хворіти.
Нездужання трапляються і влітку, але чомусь восени буквально шквал хворих атакує дільничних терапевтів.
Звичайно, в наші дні ситуацію погіршує «коронавірусна історія». Але багато підхоплюють банальну застуду і тільки потім до них «приліплюється» коронавірус . Наше завдання – докласти всіх зусиль до того, щоб не застудитися, що не переохолоджуватися. А якщо раптом з якихось причин не вдасться встояти, не відкладаючи вжити всіх можливих заходів до боротьби із застудою.
На жаль, в холодні дні нерідко зустрічаю на вулиці перехожих, одягнених не по погоді. Деякі йдуть в теплих кардиганах, в яких не передбачена застібка, а під ними – блузка або футболка з глибоким вирізом. Як то кажуть «груди нарозхрист»! Погодьтеся, варто в холодну погоду в такому вбранні прогулятися не більш години і першіння в горлі, кашель, нежить забезпечені. Набагато тепліше і затишніше в холодний день відчуваєш себе нехай навіть в легкій футболці, але зверху – вітровка або легка куртка, застебнута до горла. Ретельно продумуйте свої наряди і завжди між уявної красою і здоров’ям вибирайте здоров’я.
Сама по собі застуда не страшна. Але нездужання відразу відображається на імунітеті. З урахуванням коронавируса, зниження імунітету загрожує тяжкими наслідками.
Якщо все-таки не вдалося уникнути переохолодження, повернувшись додому проведіть протизастудну профілактику. Заваріть і випийте трав’яний чай (з липою, м’ятою, листям смородини). Обов’язково прополощіть горло. Для полоскання можна використовувати соляний розчин або розчин соди і солі, настоянку календули. Закапайте в ніс свіжий сік алое. Змастіть під носом ефірною олією ялиці або кедра, сосни.
Зігрійте ноги в гарячій воді. У воду можна додати суху гірчицю або сіль (бажано морську). Після процедури ноги витріть насухо, надягніть теплі шкарпетки. Якщо є можливість, проведіть пару годин в ліжку під теплою ковдрою. Але навіть без теплої ковдри всі перераховані маніпуляції врятують вас від застуди.
Небезпека чатує нас не тільки на вулиці. Якщо осінь настала рано, приміщення швидко втрачають накопичене тепло. А до опалювального сезону ще далеко. Багато хворіють на роботі, перебуваючи по вісім годин на холодних кабінетах або цехах. Продумайте, як ви можете допомогти собі. Згадайте про теплих шкарпетках, зручному взутті, жилетах і шарфах.
Але як би холодно не було в приміщенні, не забувайте про провітрюванні. Застій повітря зараз особливо небезпечний. Уявіть, застуджені люди заходять в ваш кабінет. Хтось чхнув, інший кашлянув, третій висякався. Уявляєте, скільки мікробів в повітрі? А якщо потрапив ще й коронавірус?
Знезаражують повітря в приміщенні за допомогою ефірних масел. Не обов’язково запалювати аромасвічки. Змочіть ватяний диск або серветку ефірною олією, покладіть їх у невелику чашечку або іншу підходящу ємність і поставте біля свого робочого місця. Щодня капає трохи свіжого масла в цю нехитру конструкцію.
У боротьбі з вірусами і мікробами добре зарекомендували себе ефірні олії чайного дерева, лаванди, сосни, ялиці, кедра. Можна використовувати ці масла окремо або приготувати суміш масел. Суміш масел діє ефективніше.
Якщо ви раніше не користувалися ефірними маслами, підходите до цієї справи поступово. Починайте з якогось одного масла. Якщо все проходить добре, підключайте інші. На сосну, ялицю і кедр алергічних реакцій практично не трапляється.
Якщо немає можливості купити ефірні масла, згадайте про бальзамі «Зірочка». Він продається в аптеках, як і багато років тому. Його склад багатий ефірними маслами. Не всім подобається аромат цього кошти. Але радує те, що вірусам і інший зарази цей запах теж не подобається!
Щодня перед виходом з дому змащуйте під носом ефірним хвойним маслом або бальзамом «Зірочка». Можна використовувати оксолінову мазь. Головне – забезпечити бар’єр для зарази!
Холодна погода, так само як і спека небезпечна для гіпертоніків. Не забувайте – від холоду судини стискаються, порушується кровообіг, відбувається спазм судин. На цьому тлі виникає головний біль, біль в потилиці, підвищується тиск. Слабке місце гіпертоніків в холодну пору року – шия, потилиця. Не лінуйтеся пов’язати на шию косинку або шарф, якщо не плануєте надягати светр.
Восени ми їмо багато овочів і фруктів. Але все ж давайте знову згадаємо про лимонах, імбир, мед і інших продуктах бджільництва. Чай з лимоном або імбиром в холодну пору року буде дуже до речі.
Не забувайте – лимон, липовий цвіт сприяють розрідженню крові, що дуже актуально в умовах коронавируса.
Звичайно ж, продовжуємо ретельно мити руки кожен раз, коли повертаємося з вулиці, з магазину, перед їжею і в міру забруднення!
Рецепти розчинів для полоскання горла
Содовий розчин
Розчинити в 150 мл теплої води чайну ложку харчової соди.
Содово-сольовий розчин
В 150 мл теплої води розчинити по половині чайної ложки соди і солі.
Розчин настоянки календули
1 ч. Ложку спиртової настоянки календули розчинити в 100 мл теплої води
Автор: Тетяна Вяткіна |
Джерело: https://newrezume.org/news/2021-09-22-44057
Коментарі
Loading…