15 серпня ВРУ прийняла законопроєкт № 5748 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії порушенню прав у сфері праці. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі.
Законопроєктом передбачено внесення змін до трудового законодавства у частині врегулювання питання протидії мобінгу. В КЗпП з’явиться ст. 2-2 – “Заборона мобінгу (цькування)”.
Мобінг (цькування) – це діяння роботодавця або окремих працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження гідності та честі працівника, його професійної (ділової) репутації у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно нього напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі, що змушує особу недооцінювати власну професійну придатність.
Типовими ознаками мобінгу (цькування) є:
- повторюваність діяння;
- наявність сторін – кривдник, потерпілий (жертва мобінгу (цькування)), спостерігачі (за наявності);
- дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких, зокрема, є заподіяння моральної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого, примушування до зміни місця роботи.
Коментарі
Loading…