in , , ,

Підписано конфліктний закон щодо спрощення та лібералізацію  регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва

Підписано конфліктний закон щодо спрощення та лібералізацію  регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва, зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність, звужуючій права наймайних працівників. Профспілки неодноразово закликали Голову держави ветувати цей документ (законопроєкт від 13.04.2021 р. № 5371).

Документом внесено зміни та доповнення до КЗпП, законів «Про охорону праці», «Про відпустки» та «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Запроваджено тотальний договірний режим регулювання трудових відносин з можливістю на власний розсуд та за взаємною згодою сторін включати до письмового трудового договору положення стосовно виникнення і припинення трудових відносин, системи оплати праці,  розміру заробітної плати, надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат, нормативи робочого часу та відпочинку, тривалості щотижневого відпочинку та інших прав і гарантій, які визначені Кодексом законів про працю України.

Загалом, до КЗпП внесена нова Глава ІІІ-Б (статті 495-498), яка передбачає можливість застосовувати особливий режим регулювання трудових відносин між працівником та роботодавцем, який є суб’єктом малого або середнього підприємництва з кількістю працівників за звітний період (календарний рік) не більше 250 осіб, або між роботодавцем та працівником, розмір заробітної плати якого становить на місяць понад 8 розмірів мінімальних заробітних плат.

Закон містить наступні положення:

– положення нової Глави не поширюються на трудові відносини, що виникають між працівниками та роботодавцями, які є юридичними особами публічного права.

– трудові відносини між працівниками та роботодавцями в умовах договірного режиму, які не врегульовані положеннями цієї Глави та/або умовами трудового договору, регулюються відповідними положеннями КЗпП.

Зауважимо, що текст закону ще не опубліковано. Після його публікації будемо аналізувати цей закон.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Протидіяти мобінгу

Коментар Мінекономіки щодо врегулювання трудових відносин з нефіксованим робочим часом