in , ,

рф на шляху відмови від визнання Талібану терорестичної організацієй…

У російській столиці відбулося вже шосте засідання щодо Афганістану в «московському форматі». Учасники, як повідомили у МЗС рф, «висловили зацікавленість у опрацюванні регіональних інфраструктурних проектів за участю Афганістану, наголосили на перспективності економічних та торговельних обмінів». У Кабулі тим часом всіляко переконують дружні країни, що для Афганістану нарешті настав період «всеосяжної безпеки» і ніщо не може завадити цьому. Справа, як вважає де-факто влада Афганістану, залишається за малим: зняттям з «Талібану» статусу «терористичної організації, забороненої в рф».

При цьому, як звичайно в таких випадках відбувається, учасники зустрічі обрушилися з критикою на США, влада яких ні про який діалог і не хоче говорити. “Очевидна безвихідь, в яку заводить ситуацію навколо Афганістану цинічна політика колективного Заходу”, – заявив Сергій Лавров. І додав: Вашингтон та його союзники, «декларуючи прихильність до міжнародної підтримки афганців, насправді заважають відродженню афганської держави». “Ігноруючи критику з боку світової спільноти, США, як і раніше, незаконно утримують національні авуари Афганістану, зберігають жорсткі санкції щодо банківського сектора цієї країни”, – нагадав він присутнім.

А ось усі учасники «московського формату», як випливало з виступу, націлені на вирішення афганських проблем. Їх залишається чимало — від соціально-економічної кризи до наркотрафіку та тероризму. Але у можливість проривів учасники «московського формату», як і раніше, вірять.

Так, Сергій Лавров визнав, що в Афганістані «все ще присутні різні терористичні угруповання або набіги з-за кордону». При цьому він висловив підтримку «активному настрою афганської влади на усунення терористичної загрози». На цьому фоні на іншому п’ятничному міжнародному засіданні — Ради керівників органів безпеки та спецслужб країн СНД — прозвучала заява директора ФСБ Олександра Бортнікова про те, що вербувальники виконавців березневого теракту в підмосковному «Крокус Сіті Холлі» були членами “Вілаят Хорасан” (заборонена терористична угруповання; філія також забороненої в РФ терористичного угруповання “Ісламська держава”. – “Ъ”) і цілеспрямовано працювали по таджицькій діаспорі в Росії через інтернет, фізично перебуваючи в Афганістані».

Представник Афганістану Амір Хан Моттаки запевняв, що «після майже півстолітніх нав’язаних воєн і нестабільності в Афганістані, що зберігається, сьогодні панує всеосяжна безпека».

При цьому він зазначив, що на території країни немає осередків «Ісламської держави» (визнано терористичним та заборонено в РФ), хоча іноді бойовики проникають до країни ззовні.

Переконуючи всіх у цьому, афганська влада дає зрозуміти: в економіку країни можна і треба вкладатись. Амір Хан Моттаки зазначив, що за останні три роки де-факто владі країни «вдалося змінити уявлення про Афганістан» в очах своїх партнерів, змістивши фокус із «проблем безпеки» на питання економічного відновлення та інвестиційних можливостей.

Так, нова влада Афганістану відзначила річницю свого правління
Із заяви МЗС рф за підсумками зустрічі випливало, що учасникам «московського формату» ці теми справді небайдужі. Як зазначили у відомстві, присутні «висловили зацікавленість у опрацюванні регіональних інфраструктурних проектів за участю Афганістану, наголосили на перспективності економічних та торговельних обмінів, інвестиційної співпраці з Кабулом». Серед інфраструктурних проектів, які найчастіше згадуються у зв’язку з цим, — Трансафганський коридор, Лазуритовий коридор, Міжнародний транспортний коридор Північ—Південь, проект CASA-1000, залізниця Туркменістан—Афганістан—Таджикистан.

На завершення своєї промови Амір Хан Моттаки виступив із пропозицією перетворити «московський формат» на майданчик для обговорень конкретних ініціатив та проектів, які пішли б на користь розвитку двосторонньої та багатосторонньої співпраці між країнами-учасницями. За його словами, це допоможе встановити вектор подальшого розвитку.

Крім загальнорегіональних проблем, Сергій Лавров та Амір Хан Моттаки встигли в п’ятницю обговорити і двосторонню співпрацю. У заяві МЗС РФ за підсумками зустрічі було зазначено, що особливий акцент у відносинах планується зробити на опрацюванні проектів у сферах енергетики та сільського господарства.

Не з’явилося у п’ятницю новин і з приводу очікуваного ще з травня зняття з «Талібану» статусу «терористичної організації, забороненої в РФ». Втім, спецпредставник президента рф щодо Афганістану, директор другого департаменту Азії МЗС рф Замір Кабулов запевнив, що рішення вже прийнято на найвищому рівні і вся справа лише в юридичних зволіканнях: «Це вимагає скрупульозної роботи юристів, парламенту та інших відомств, щоб цей процес було завершено в установленому законом порядку. Сподіваюся, що найближчим часом буде оголошено про ухвалене остаточне рішення». У подібному дусі виступив і Олександр Бортніков, додавши: політика де-факто влади Афганістану явно «спрямована на наведення ладу та підтримку стабільності» в країні.

Ось так: наведення ладу та стабільність. Розправи афганського режиму над населенням та обмеження у правах людей у рф не беруться до уваги.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Війна набуває тотального характеру…

Можливості розвитку від ЄС…