in , , , , ,

Терор, омана та самознищення

Переслали цей електронний лист? Підпишіться тут, щоб дізнатися більше

Параноя Путіна (оновлено)

Терор, омана та самознищення

29 БЕРЕЗНЯ

 ЧИТАТИ В ДОД 

Тиждень тому четверо чоловіків, пов’язаних з “Ісламською державою”, напали на мирних жителів у підмосковному концертному залі, відомому як “Крокус Сіті Хол”. Ісламська держава ( ІД-К ) взяла на себе відповідальність за жахливе масове вбивство та оприлюднила відеозаписи, на яких записані точки зору терористів (не дивіться їх). Відтоді Росія затримала чотирьох чоловіків, які ймовірно були злочинцями .

Росія вже деякий час співпрацює з “Ісламською державою”. Росія бомбардує Сирію з 2015 року. Росія та “Ісламська держава” конкурують по всій Африці за ресурси. Усі четверо обвинувачених є таджиками, народом, який піддається дискримінації в Росії.

Це факти, які підлягають подальшій перевірці та тлумаченню – і за своєю суттю непередбачувані, як завжди факти. Цілком передбачуваним (і прогнозованим ) було те, що, незважаючи на факти, Путін і його пропагандисти покладуть провину за напад на Україну та Сполучені Штати. В Інтернеті (та в російській та сербській пресі) така версія присутня.

Неважко зрозуміти чому. Якщо Україна і Захід винні, то російським спецслужбам не потрібно пояснювати, чому вони не змогли зупинити ісламських терористів у вбивстві такої кількості росіян, тому що ісламський терор з історії зникає. І якщо винні українці, то це, здавалося б, виправдовує війну, яку Росія веде проти України.

Наслідки російського ракетного удару по Києву, 25 березня

Російські офіційні особи висувають дуже непрямий аргумент: машину терористів зупинили під Брянськом, що на заході Росії, і так невиразно поблизу України, тобто четверо таджиків на Renault мали намір перетнути український кордон, тобто вони мала українських спонсорів, тобто це була українська операція, тобто за нею стояли американці. Аргументація тут залишає бажати кращого. І ряд асоціацій не спирається на жодну фактичну основу.

Підозрювані перебували в автомобілі поблизу Брянська на заході Росії. Це здається правдою. Перша версія історії полягала в тому, що вони прямували до Білорусі, що було б більш логічним, зважаючи на маршрут. Будь-хто, хто має знання про місцевість, висловить ще більш промовисту думку. Через особливі відносини між Росією та Білоруссю російсько-білоруський кордон є пористим. Потрапивши в Білорусь, відносно легко потрапити до Європейського Союзу, оскільки білоруський режим дозволяє контрабанду людей до Литви та Польщі. Четверо таджиків на Renault були б у цьому сенсі бажані в Білорусі. У них був би пристойний шанс заплатити контрабандисту, щоб той провів їх у шенгенську зону і тим самим втік.

Думка про те, що підозрювані прямували в Україну, виглядає цілком вигаданою і вкрай неправдоподібною. На момент написання цієї статті жоден із підозрюваних, схоже, нічого не говорив про Україну, незважаючи на те, що їх катували, ймовірно, маючи на увазі таке зізнання. І поняття «український шлях втечі» не має сенсу. Російсько-український кордон – це місце зосередження російських силовиків. Це місце бойових дій. Це останнє місце, куди хотіли б потрапити терористи. Чотирьом таджикам у «Рено» знадобився б російський захист дуже-дуже високого рівня, щоб під’їхати хоч до російсько-українського кордону.

Російські пропагандисти донесли населенню, що винна не «Ісламська держава», а Україна. ІДІЛ – це лише « підробка ». Пропагандистам не потрібно пояснювати причини, і не варто. У пресі можна знайти найдикіші ланцюжки асоціацій. Британія винна в нападі ( іде одна претензія ), оскільки один із підозрюваних колись був у Туреччині, а турецький президент знає голову британської зовнішньої розвідки.

Лише Путіну дозволено задавати теоретичний тон аргументам щодо участі України, і вчора (25 березня) він спробував це зробити. Його версія була такою: українці – нацисти; Нацисти роблять погані речі; сталася погана річ; тому винна Україна. Щоб знайти діри, не потрібно бути логіком. Вони тривожно великі. Хоча це правда, що нацисти роблять погані речі, це не означає, що всі погані речі роблять нацисти.

І фактична передумова є емпірично хибною. Не варто цього говорити на даному етапі війни, але українці не є нацистами в цьому конфлікті. Українські ультраправі ніколи не досягали високих результатів на виборах і є набагато менш помітними, ніж у будь-якій європейській країні, яку ви хочете назвати, не кажучи вже про Сполучені Штати. Українці мають активне громадянське суспільство, яскраву пресу, численні політичні партії та свободу слова. Президент України переміг на вільних і чесних виборах. Він теж, до речі, єврей. Український міністр оборони, до речі, мусульманин. Головнокомандувач Збройних сил України народився в Росії, де досі проживають його батьки. Такого роду політичний і соціальний плюралізм є незвичним за будь-якими стандартами.

Киянин дивиться у вікно після російського ракетного удару 25 березня.

Звичайно, у путінській версії російської мови слово «нацист» не має жодного значення, окрім «те, що я хочу, щоб ви вважали ворогом». Але якщо ми будемо продовжувати питання про те, хто фашисти у цій війні, то варто знати, що Росія не має нічого з того, що має Україна. Путін ніколи не вигравав нічого подібного до правдоподібних виборів на будь-яку посаду. Його режим розгромив громадянське суспільство, політичні партії (крім його власної) і пресу. Путін керує однопартійною державою, де єдиним принципом єдиної партії є його особистий статус її Лідера. Він править вдома за допомогою терору та проводить геноцидну війну за кордоном, в Україні, за допомогою російських солдатів, які все частіше відкрито ідентифікують себе як фашисти. Сам Путін підтримує те, що безсумнівно є фашистською ідеологією.

Називати українців нацистами, будучи нацистами, саме по собі не є проблемою в цій системі, оскільки бути фашистами означає жити у великій брехні. Виклик для такої системи полягає в тому, що реальність інколи втручається у спосіб, який важко контролювати – наприклад, коли Ісламська держава здійснює терористичний акт. Це приносить цілий набір політичних і соціальних реалій, які зазвичай замовчуються російською пропагандою: бомбардування сирійських мирних жителів з 2015 року; криваві війни за ресурси в Африці; гноблення таджиків.

У російській системі велика брехня українського джихадизму до великої брехні українського нацизму додається не просто політичною зручністю . Це глибша потреба, щоб реальність, або принаймні психологічна реальність, відповідала історії, яку розповідає держава. У психологічному проекті потрібно більше вбивати. Росіяни займаються проектом вбивства українців. Росіяни в Україні катують українців за лояльність до України, депортують українських дітей для асиміляції до Росії, переслідують і страчують місцеву еліту, яку вони вважають загрозою. Росіяни щодня обстрілюють Україну різними снарядами, плануючими бомбами, безпілотними літальними апаратами, крилатими та балістичними ракетами без будь-якої причини, яка відповідає дійсності. Вчора, наприклад, кілька українських міст зазнали ударів 57 російських ракет і безпілотників.

Саме вбивство робить брехню правдивою в психологічному сенсі. Російські солдати, які вбивали українців, вірять, що воюють з «нацистами», що б це не означало. А зараз російські військові на снарядах, якими вони стріляють по українцях, пишуть ” за Крокус “. Вчора (25 березня) Росія випустила дві балістичні ракети по центру Києва, незважаючи на те, що російська влада заявила, що теракт означає, що їй дозволено вбивати високопосадовців української держави.

Рятувальники готуються надати допомогу постраждалим після попадання російської балістичної ракети в Київську академію декоративно-прикладного мистецтва і дизайну. Фото: Костянтин Ліберов/Libkos/Getty Images)

В українців усе це викликає втомлене знизування плечима. Протягом останніх двох років це було своєрідною західною грою, щоб з’ясувати «раціональні» мотиви жорстокої війни Росії в Україні. Такі дебати є привабливими на Заході, тому що якщо можна визначити російську раціональність, то можна захистити політику менше робити або нічого не робити, щоб допомогти Україні виграти війну. Якщо Росія раціональна, то певний компроміс можна знайти. Але це російське керівництво, яке інтерпретує факт американських попереджень про атаку як привід звинуватити в ній США: як маріонетковода України, яка сама є маріонетководом Ісламської держави.

Для українців ідентифікація як ісламістів, так і нацистів – це ще одна деталь у тому, що для них є війною за самооборону та виживання. І звичайно, нагадаємо українцям, для різних аудиторій Кремль характеризує Україну і як центр гей-цивілізації, і як елемент єврейської міжнародної змови, і як сатаністський культ . Тож (меми є) Україна тепер є гей-єврейським нацистським ісламістським сатаністським режимом.

Ціль Кремля визнати українців терористами може мати значення у війні. Це може бути використано як привід для продовження, для мобілізації, для вчинення нових видів військових злочинів. Це один із шляхів, який, безумовно, піде. Але не певно, що цей розвиток буде стабільним.

Для росіян може мати значення те, що велика брехня Путіна про Україну росте вусами. Опинившись на територіях гей-нацистів-євреїв-ісламістів-сатаністів, росіяни могли б нагадати про пізні сталінські чистки, спрямовані проти ймовірних сіоністсько-троцькістсько-фашистсько-імперіалістичних (тощо) змов. Або, простіше кажучи, люди всередині режиму, загнані в кут путінською ескалацією нереальності, можуть просто зрозуміти , що український сценарій не має логістичного сенсу та жодної доказової бази.

Це може підірвати авторитет Путіна та відчуття того, що його історія є корисною. Судячи з вчорашнього вигляду, це вже не той спритний постправдивий Путін, який здатний змінювати одну брехню іншою за потреби, підморгуючи при цьому інсайдеру. Зараз це виглядає як Путін, який насправді вірить у те, що говорить, або, у кращому випадку, йому бракує креативності, щоб реагувати на події у світі. Його вчорашня промова була похмурою для всіх, у тому числі для росіян, які хотіли б думати, що їхній лідер випереджає події.

Українська теорія Путіна може зробити Росію більш вразливою для тероризму. Напад на Крокус Сіті Хол був більш вірогідним тому, що Путін вирішив використати свій апарат безпеки проти України та опозиції. Типовим для його пріоритетів є те, що саме в день атаки на Крокус Сіті Хол режим визначив міжнародні ЛГБТ-організації «терористичними». Коли 19 березня Путін публічно висміяв Сполучені Штати за попередження про атаку “Ісламської держави”, він дав сигнал апарату безпеки, що це не реальна небезпека. Поєднуючи зараз «Ісламську державу» з Україною, він робить те саме на більш високому рівні. Це не може бути корисним у практичній роботі із запобігання наступному нападу.

Безсумнівно, також не може підійти ідея Путіна про те, що «Ісламська держава» отримує накази від єврейського президента європейської держави, і що її актори є нічим іншим, як пішаками американських господарів. Я не збираюся претендувати на будь-які експертні знання про те, як працює “Ісламська держава” чи про те, як думають її лідери, але здається, що було б не найкращою практикою ігнорувати це й ображати його одночасно. Оприлюднення фотографій катованих підозрюваних, як це зробила Росія, виглядає майже як підбурювання Ісламської держави.

І хоча офіційна позиція Кремля полягає в тому, що у всьому винні Київ, Вашингтон і Лондон, росіяни відреагували (на напад, і, мабуть, також на фотографії) агресивним ставленням до мігрантів і меншин . Оскільки Путін заперечує, що Ісламська держава є дійовою особою, він не може сказати росіянам, що Ісламська держава — це одне, а мусульмани в Таджикистані — інше. Натомість він створив враження, що мусульмани й таджики є ворогами, бо працюють на Захід.

TS 28 березня 2024 (з деякими оновленнями, додатковим аналізом у кінці та виправленням мого написання «таджицького»).

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Києві легкоатлетичний пробіг проведуть онлайн: як це можливо

Пробаційний нагляд вступив у дію…