in , ,

Російська крилата ракета, яка вразила київську дитячу лікарню, мала на борту швейцарські компоненти.

Російська крилата ракета, яка вразила київську дитячу лікарню, мала на борту швейцарські компоненти. Як пише газета Financial Times, для того, щоб обійти санкції, ВПК Росії використовує мікропроцесори та інші технологічні компоненти, які спочатку не призначалися для військового використання.
На думку експертів російська ракета, яка потрапила до київської дитячої лікарні, мала на борту швейцарські компоненти, що свідчить про успіхи, досягнуті Кремлем щодо обходу західних санкцій. Зображена в понеділок 8 липня на камеру відеоспостереження за секунду до удару по онкологічному відділу лікарні, ця крилата ракета типу Х-101 є однією з найсучасніших російських крилатих ракет, вона відіграє найважливішу роль у серії російських повітряних ударів по Україні, що набирає силу.

Сьогодні Росія виробляє таких ракет майже у вісім разів більше, ніж до моменту повномасштабного вторгнення в Україну, який розпочався у 2022 році за наказом президента Володимира Путіна. Проте Росія, як і раніше, залежить від західних запчастин і комплектуючих, особливо виробництва США. «Західні технології дозволяють їм створювати «розумніші» ракети, через що ракети можуть, завдаючи свої терористичні удари, обминати наші і без того працюючі на межі можливої ​​системи ППО», — каже Олена Білоусова, консультант зі стратегічних проектів Київської школи економіки та керівник дослідження, присвяченого західним санкціям, запровадженим щодо Росії.

Хоча санкції і відрізали Росію від деяких передових західних технологічних компонентів, все одно, намагаючись обійти санкції, ВПК Росії використовує мікропроцесори та інші технологічні компоненти, які спочатку не призначалися для військового використання. Ще в січні 2024 року українські аналітики підтвердили, що в збитій тоді ракеті Х-101 знаходяться як мінімум 16 частин та електронних елементів західного виробництва, причому два типи компонентів були марковані як продукція швейцарської компанії STMicroelectronics. Інші були вироблені такими американськими компаніями, що виробляють мікрочіпи та мікросхеми, як Texas Instruments, Analog Devices та Intel.

Всі ці елементи були в основному призначені для громадянського використання, причому деякі з них виявились досить старими. Аналіз російських документів, проведений газетою Financial Times, показує, що російські компанії змогли отримати у своє розпорядження деталі, ідентичні тим, що використовувалися в згаданій ракеті Х-101, просто купивши їх на вільному світовому ринку та імпортувавши потім через Китай. У російських документах зазначено, що деталі були виготовлені західними виробниками, хоча офіційно вони були марковані як деталі, зроблені у Китаї, Малайзії, Філіппінах, Тайвані чи Таїланді.

Аналіз одного уламка, швидше за все, не дає повної картини ступеня залежності Росії від іноземних виробників високотехнологічних деталей. Проте згідно з аналізом, проведеним Офісом президента України та наданим газеті FT, повністю споряджена ракета Х-101 може містити в собі понад п’ять десятків різних деталей іноземного виробництва. За даними української влади, внаслідок масштабної атаки на об’єкти інфраструктури, комерційні та житлові будівлі по всій Україні в понеділок 8 липня 2024 року загинули щонайменше 43 мирні жителі, і понад 190 осіб отримали поранення.

Росія заперечує, що її метою була дитяча лікарня і бездоказово стверджує, що Україна завдала по ракеті свого удару із системи протиповітряної оборони «Назамс», поставленої США та Норвегією. Як повідомляє агентство Інтерфакс, Дмитро Пєсков, прес-секретар Путіна, сказав журналістам, що Росія завдавала ударів тільки по «критично важливих об’єктах інфраструктури та по військових цілях, які стосуються військового потенціалу [України]». Військовий експерт Павло Лузін, запрошений вчений Флетчерської школи права та дипломатії (Fletcher School of Law and Diplomacy) при Університеті Тафтса (Tufts University, Бостон, США), сказав, що російські ракети майже завжди летять туди, куди їх націлюють російські військові, і якщо російська ракета потрапила до лікарні, це означає, що російські військові і націлювалися саме на лікарню.

Російський експерт вважає, що чіпи будуть у росіян в наявності завжди, і якщо вони потраплять до них не зі Швейцарії, то точно звідкись ще.
Читати далі «Якщо в Ланцеті не буде швейцарських деталей, їх замінять на інші»
Як повідомляє державне агентство РІА Новини з посиланням на офіційну представницю МЗС Росії Марію Захарову, Україна винна вже в тому, що вона «навмисно розмістила протиповітряні системи у житлових районах», додавши, що «у кроковій доступності» від клініки знаходилися завод боєприпасів, комплекс міністерства. оборони України та кілька військових складів. Однак, за словами Фабіана Хоффмана, військового експерта Університету міста Осло, кадри, що зафіксували наближення ракети до мети, не залишають «абсолютно жодних сумнівів» у тому, що це була ракета Х-101, і немає жодних доказів того, що її було збито з курсу. українськими засобами протиповітряної оборони

На знімку добре видно характерні крила, ніс, закруглена форма фюзеляжу та встановлений зовні турбореактивний двоконтурний двигун Х-101. На знімках при цьому не видно жодної ракети, що застосовується в системах ППО Patriot і Nasams американського виробництва, що знаходяться в розпорядженні України, немає також і жодних ознак зовнішнього пошкодження Х-101. «Росія використовувала Х-101 для поразки і військових цілей, і цивільних. Йдеться у тому, щоб нав’язати противнику додаткові матеріальні витрати, але ще й прямий терор щодо населення і (спроба) підірвати його моральний дух».

Недорогі міні-безпілотники, що літають, у тому числі і на швейцарському програмному забезпеченні, на наших очах стали невід’ємним елементом сучасної війни.
Читати далі Безпілотники-камікадзе та програмне забезпечення made in Switzerland
У 2021 році, тобто за рік до того, як Путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну, Росія виробила всього 56 ракет типу Х-101 (читається як «Ха Сто Один», прим. ред. рус.). Після того, як Кремль змусив свій ВПК працювати в цілодобовому режимі, минулого року країна виробила 420 ракет Х-101 — а це майже восьмиразове збільшення обсягів виробництва. Про це йдеться, зокрема, у доповіді, опублікованій місяць тому британським оборонним аналітичним центром Royal United Services Institute. Зусилля США щодо санкційного обмеження обсягів постачання важливих комплектуючих для потреб російської військової промисловості зробили для неї передові західні технології більш важкодоступними.

Але це змушує виробників звертатися до цивільних компонентів, які, при цьому, не володіють тим ступенем стійкістю до зовнішніх перешкод і захистом, що зазвичай потрібно для електроніки військового призначення. В інтерв’ю газеті FT, даному напередодні удару в понеділок, Олександр Литвиненко (Олександр Литвиненко), секретар Ради національної безпеки та оборони України, заявив, що «західні санкції цілком працюють… Путін не може виробляти найскладнішу зброю. Росія, звичайно, здатна виробляти велику кількість ракет, але якість багатьох із них дуже низька. Точність як така важлива, але вона не є обов’язковою для російських військових. Незалежно від того вражає Москва ціль чи ні, намічена мета завжди хоча б частково досягається, а саме, ціль навести на людей жах».

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Сирський наказав з’ясувати обставини втрат у 59 ОМПБр

В Україні масово закривається бізнес