in , , , , , ,

Під гаслом Stand with Ukraine демонстранти в суботу вдень вийшли на площу перед будинком федерального парламенту

Багато хто розмахував українськими прапорами і скандував: «Жодного франка агресору».

За оцінками кореспондента швейцарського інформаційного агентства Keystone-SDA у мітингу з вимогою, щоб Швейцарія продовжила чи навіть посилила свою підтримку України, взяли участь понад 2 тис. осіб. Мітинг був організований Українською національною Асоціацією у Швейцарії (Ukrainischer Verein in der Schweiz Зовнішнє посилання) спільно із представниками соціал-демократів, а також партій «Зелених», «Зелених Лібералів», партії «Центру». Брали участь профспілки та низка благодійних організацій.

Нова посол України у Швейцарії Ірина Венедиктова також виступила перед тими, хто зібрався, звернувшись до Конфедерації проханням надати більше зброї Україні.

Нещодавно Німеччина попросила Швейцарію зробити продаж своїх законсервованих танків типу Leopard 2 назад компанії-виробнику “Рейнметал”. Глава швейцарської армії (вищий військовий чин у мирний час) Томас Зюсслі вже повідомив радіо SRF, що Швейцарія могла б продати дюжину, а може й більше танків Leopard 2.
Посол України Ірина Венедиктова заявила, що «Швейцарія не може бути нейтральною»

Загалом це питання зараз є причиною гострих дебатів у суспільстві Швейцарії. Наразі федеральний парламент обговорює питання, чи дозволити реекспорт озброєнь швейцарського виробництва Україні. Берн раніше блокував запити Німеччини, Іспанії та Данії з проханням дозволити реекспорт в Україну боєприпасів швейцарського виробництва та військового обладнання, закупленого ними у Берна раніше. Однак швейцарська громадськість та політики все більше розходяться у думках із цього питання.

За словами Хелен Будлігер (Helene Budliger), глави Держсекретаріату у справах економіки (SECO, підрозділ Мінекономіки Швейцарії), швейцарське законодавство, яке регулює порядок та умови функціонування військово-технічного співробітництва Швейцарії із зарубіжними країнами, забороняє нейтральній країні Швейцарії дозволяти вже перенаправляти своє в Швейцарію. продане за кордон для подальшої передачі Україні. Але у зв’язку з війною, що триває, міжнародний тиск на Швейцарію зростає.

Німеччина просить Швейцарію продати їй танки Leopard
Цей контент було опубліковано 03 березня 2023 року. За рахунок цих машин Берлін поповнить парк своїх машин цього типу, значну кількість яких було поставлено Україні.

Як наголошує Хелен Будлігер, Швейцарія — правова держава. Тобто Швейцарія повинна дотримуватися своїх власних законів. У той же час, глава Seco вітає той факт, що тепер це питання знову обговорюватиметься на політичному рівні. «Я припускаю, що Федеральній раді, кабміну, доведеться знову зайнятися цим питанням. При цьому думка Європи також відіграє свою роль».

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

По данным российской прессы Генпрокуратура РФ  запрещает деятельность международной НКО (рос. мова)