in , ,

Що ми знаємо про знаменітого одесіта Жванецького… напівінтерв’ю

Друзі прощали йому будь-які образи. Артист говорив із глядачами про все, окрім власного здоров’я та особистого буття.

Зради, скандали та позашлюбні діти Михайла Жванецькогоархів
Ліричні, водночас сумні та іронічні — монологи сатирика підкорили серця мільйонів. Жінки не могли встояти перед талантом та чарівністю Михайла Жванецького, друзі прощали йому будь-які образи. Зараз цитати з іскрометних мініатюр Михайла Жванецького перетворилися на афоризми, але багато років тому він був простим інженером, який захоплювався самодіяльністю. Письменник жив у бідності, поки його монологи гідно оцінив Аркадій Райкін. Згодом Михайло Михайлович став не лише автором творів відомих артистів, а й сам блискуче виступав на публіці.

Навіть коли сатирику виповнилося 86, він продовжував гастролювати та читати монологи для відданих глядачів. В останні роки оточуючі більше обговорювали не творче, а особисте життя гумориста: покинутих ним коханок та позашлюбних дітей, проблеми зі здоров’ям та скандали з колегами. Ходили чутки, що у Жванецького рак, проте він наполегливо заперечував інформацію. А 6 листопада з’ясувалося, що Михайло Михайлович помер. Яким він запам’ятався близьким?
ІНЖЕНЕР, СТАВ САТИРИКОМ
Михайло Жванецький народився в Одесі у родині лікарів.
Мама працювала стоматологом, а тато служив хірургом у фронтовому госпіталі. Під час війни Жванецьких евакуювали, але одразу після звільнення міста вони повернулися додому.
«Бажання спілкуватися з публікою безпосередньо, а не опосередковано через артистів можна зрозуміти. Але, звичайно, це не могло не позначитися на наших творчих стосунках. Якоїсь миті ми перестали бути один дpyry потрібні», — писав Аркадій Райкін у книзі «Спогади».
З Віктором Ільченком та Романом Карцевим Жванецький розпочинав творчий шлях у театрі «Парнас-2»
На початку 70-х Жванецького знав і любив весь Радянський Союз, пропозиції про роботу сипалися на нього рогом достатку. Гуморист отримав посаду режисера-постановника в “Росконцерті”, потім влаштувався у видавництво “Молода гвардія”, а через кілька років створив і очолив Московський театр мініатюр.
«1992 року помер партнер Карцева Віктор Ільченко. З розмовною естрадою було покінчено.

Михайло Жванецький створював не лише монологи, а й збірки оповідань: «Моя Одеса», «Зустрічі на вулиці», «Рік за два». Він став бажаним гостем на телебаченні, брав участь у програмі «Прості речі», багато років вів передачу «Дежурний країною». За досягнення у сфері культури письменник удостоївся звання народного артиста РФ.

«Головне, що я заслужив – гарна публіка, – зазначав сатирик. — Причому вона скрізь гарна: розумна, яка слухає, чує, розуміє. Що в Москві, що в Мюнхені та в Калузі. Вища радість для мене – бачити повну залу. Це дуже освіжає артиста. Відразу одужуєш».

ЛЮБВЕОБИЛЬНИЙ ГуМОРИСТ
Надія Гайдук подарувала сатирику доньку Лізу
Жванецький постійно жартував про стосунки між чоловіками та жінками, але про власні серцеві справи вважав за краще мовчати. Втім, від шанувальників не сховалося, що сатирик став батьком п’ятьох дітей від різних обранок.

У студентські роки у гумориста трапилося кілька швидкоплинних романів, а незабаром після закінчення інституту він одружився з коханою Ларисою. Тоді Жванецький тільки починав шлях у комедійному жанрі, тож сімейне життя проходило бідно. Михайло Михайлович змушений був ділити кімнату з тещею. Як не дивно, коли фінансове становище сатирика покращалося обраниця побажала розлучитися. З розбитим серцем письменник поїхав до Ленінграда, а його колишня дружина влаштувалася в Парижі, де її чекала спадщина родича.

Регіна Ривкіна народила від гумориста сина Андрія
Наступною пасією артиста стала художник із костюмів Надія Гайдук. Вони познайомилися в Одесі, коли Жванецький влаштувався працювати у місцеву команду КВК. Через рік жінка переїхала до Москви, але не втратила зв’язок із обранцем, листуючися з ним. Потім Михайло Михайлович перебрався до Ленінграда, і для пари настав час життя на два міста: закохані не збиралися одружуватися, проте часто гостювали одне в одного. Від цього незвичайного союзу світ з’явилася дочка Ліза. Народження дівчинки не зміцнило громадянський шлюб – з чуток, Надія розійшлася з письменником через його зраду.
Наступний роман сатирика колеги називали «союзом із розрахунку». На зорі кар’єри Михайло Жванецький не котирувався на телебаченні, але все змінилося, коли він з’їхався з керівником програми «Навколо сміху» Тетяною Пауховою. «Вона-то його і пропхнула. Якось ми з Танею поверталися з концерту, вона зізналася: «Я йду до Михайла», не приховувала роману, — розповідав письменник Варлен Стронгін. — А ось Жванецький, схоже, боявся, що про це хтось дізнається».
Тоді несподівано захворіла мама Михайла Михайловича. З доглядальницею Регіною Ривкіною, яку найняли для догляду вдома, у гумориста трапилася коротка інтрижка. Крайні стосунки — серйозні наслідки: жінка завагітніла та народила сина Андрія. З біологічним татом хлопчик познайомився лише у 11-річному віці, коли вже переїхав із Регіною до Америки.
«З того часу ми бачилися разів 10, після його виступів. Він завжди був у гримерці, в ідеальному костюмі, у квітах, оточений незліченними шанувальниками, камерами та охоронцями. Все проходило за відпрацьованою схемою: двохвилинні «Скільки ж тобі зараз років?», «Як мама?», а потім — урочиста презентація конверта з тисячею доларів та обов’язковим наказом про «соромно має бути — у 17 років гроші брати у батька». Він був надто боягузливий, щоб визнати, що покинув дитину і просто хотів відкупитися, а я — щоб визнати, що не потрібен батькові», — відверто сказав Рівкін, ставши журналістом.
Звісно, після скандальної зради Жванецького Тетяна розірвала з ним стосунки. Сатирик не зневірився, знайшов нову супутницю і наступні 10 років присвятив громадянській дружині Венері. Жінка народила гумористові сина Максима і мала добрі шанси створити міцну родину, проте виявилася надто ревнивою: сприймала кожну шанувальницю Михайла Михайловича як загрозу. До того ж, її ідею про переїзд до США письменник не підтримав.
На початку 90-х на гастролях гуморист познайомився з гідрологом Наталією Суворовою, яка перекваліфікувалася на костюмери Одеського театру пантоміми. Високій брюнетці було всього 24, спочатку вона підкорила сатирика ефектною зовнішністю, а вже потім довела, що має й інші переваги.
«Міше було 56 років. Щоправда, різниця у віці не бентежила — я її не відчувала завдяки Мишиному захопленому дитячому погляду на життя. Люди реагували по-різному, дивлячись із боку на нашу пару», — зізналася Наталя.
Закохані не бачили сенсу в пишному весіллі і задумалися про одруження лише після народження сина Дмитра. Хлопчик підріс і зазначив, що незадоволений ситуацією, коли мама та тато офіційно не одружені. 2010-го Михайло Жванецький та Наталя розписалися, не влаштовуючи з цього приводу урочистості. «Я досі так і не взяла прізвище Жванецького. Хоча те, що я вийшла заміж, напевно, добре, бо все життя жила і ніколи не була в шлюбі, безглуздо теж якось виходить», — резюмувала Суворова.

ХВОРОБІ ТА ЗДОРОВ’Я
Незважаючи на скептичне ставлення друзів, які звикли до витівок велелюбного Жванецького, союзу сатирика з Наталією Суворовою майже 30 років. Саме дружина була поруч із гумористом у найскладніші моменти життя, доглядала і дбала, коли він хворів. Адже останнім часом здоров’я нерідко підводить письменника: йому навіть доводилося скасувати концерти через серйозні травми руки: два переломи.

Тільки шанувальники зітхнули з полегшенням, побачивши Михайла Михайловича здоровим на прем’єрі фільму «Into нація великої Одеси», як нещастя напало на його сина Дмитра. Спадкоємець сатирика вплутався в бійку, заступившись за незнайому дівчину, і отримав травми голови та ноги. На щастя, він швидко відновився, хоч і змусив знаменитого батька похвилюватися.

Раптом почали поширюватися чутки про погане самопочуття Михайла Жванецького, цього разу набагато тривожніші. Подейкували, напередодні Нового року артист дізнався, що хворий на рак передміхурової залози. Від цієї недуги обірвалися життя Віллі Токарєва та Олега Табакова, тож шанувальники не на жарт злякалися за здоров’я кумира. Раніше письменник розмірковував в інтерв’ю про смерть, що ще більше турбувало шанувальників його творчості.

«Вік такий, що іноді приходять ці думки. Але я про смерть думаю небагато і не часто. Здебільшого коли захворію і доводиться звертатися до лікаря», — зазначав сатирик.

Незважаючи на похилий вік, Михайло Жванецький продовжував гастролювати
ЗМІ вдалося з’ясувати, що гуморист перебував у клініці під наглядом лікарів, що  захворювання носить не найважчу форму. Пізніше письменник спростував інформацію про рак, заявивши, що почувається нормально і не розуміє, звідки беруться чутки про страшний діагноз.

«Михайло Жванецький проходив профілактичне обстеження, необхідний курс лікування, — додав секретар артиста Олег Сташкевич. — 85 років — такий вік, коли треба стежити за своїм здоров’ям та проводити регулярні перевірки. Він обстежувався у кращих клініках.

Шанувальники завжди сподівалися, що інформація про рак гумориста була помилковою, адже гастролі Михайла Жванецького проходили за повними залами у будь якому віці…

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Діабет це порушення звичного способу життя…

Мільйони для судді Князєва: сумнівні перспективи гучно початого розслідування