in , , ,

ЩОДО КОНЦЕПЦІЇ СТВОРЕННЯ КОМІСІЇ З МІЖНАРОДНИХ ПОЗОВІВ ДЛЯ ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ І ЇЇ ФУНКЦІОНУВАННЯ

ІРИНА МУДРА ЗУСТРІЛАСЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ПАРЄ ЩОДО КОНЦЕПЦІЇ СТВОРЕННЯ КОМІСІЇ З МІЖНАРОДНИХ ПОЗОВІВ ДЛЯ ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ І ЇЇ ФУНКЦІОНУВАННЯ

У зустрічі брали участь члени Комітету з юридичних питань та прав людини Парламентської асамблеї Ради Європи на чолі з Дем’єном Котьє, народні депутати України, члени постійної делегації ВРУ у ПАРЄ та представники Мін’юсту.

Сьогодні одним із пріоритетних напрямів роботи Мін’юсту є забезпечення ефективних правових інструментів для підтримки національних та міжнародних зусиль щодо забезпечення всеохоплюючої системи відповідальності за загарбницьку війну проти України.

23 червня Україна подала до ЄСПЛ першу частину позовів щодо численних порушень Європейської конвенції з прав людини, які стали результатом незаконного вторгнення росії на територію України.

Міністерство юстиції України вже розпочало підготовку подальших заяв до ЄСПЛ. Наразі для належної підготовки доказової бази Мін’юст займається збором доказів фактів порушення прав людини.

Також було обговорено важливість створення спеціального кримінального трибуналу по розслідуванню злочинів агресії, оскільки вище політичне та військове керівництво має понести найжорсткіше покарання за тяжкі злочини.

Іншим пріоритетним напрямом роботи Мін’юсту є ініціювання створення правової бази для відшкодування збитків, завданих Україні, за рахунок російських активів в Україні та за її межами.

Такий механізм передбачає створення спеціальної Комісії, яка розглядатиме позови про відшкодування збитків  від фізичних осіб, підприємств і держави Україна. Ми прагнемо створити основу для арешту російських активів, які фінансували ці позови, а також інструменти для виконання рішень Комісії.

«Україна ініціює цей процес, оскільки жоден створений національний чи міжнародний форум не може бути застосований для досягнення мети – компенсації збитків. Національні суди зіштовхуються з обмеженнями юрисдикції. Міжнародні суди та трибунали мають обмежену компетенцію або не пропонують ефективного механізму виконання рішень. Інструменти ООН не такі ефективні через право вето росії в Раді Безпеки» – зазначила Ірина Мудра.

На цій основі Україна пропонує створити багатосторонню міжнародну угоду, що запровадила б цей механізм, одним з компонентів якого є створення спеціального Фонду, з якого будуть розподілятися ресурси.

Передбачається, що поповнення Фонду відбуватиметься завдяки арештованим активам рф за кордоном і, можливо, внескам самої росії.

Підтримка Ради Європи є надзвичайно важливою для України. Ми будемо продовжувати співпрацювати з членами Комітету з юридичних питань та прав людини в обговоренні рамок механізму компенсації, аби він був розроблений відповідно до принципів верховенства права та прав людини.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Зміни щодо вчинення нотаріальних дій в умовах воєнного стану.

Председатель Конституционного Суда РФ поднимает российское право на борьбу с Западом.