in

Соціальна цифрова диктатура.

Соціальна цифрова диктатура.
У Верховній Раді розробляється проект, який дозволить ввести в Україні “цифрову диктатуру”.
Об’єднавши всі бази в одну, про людину можна дізнатися багато і оціфрувати його оцінку. Можна почати “рейтингувати”. Одним, що не мають боргів, штрафів та правопорушень – буде доступ до всіх соціальних благ. А інші , хто заборгував за комуналку, не виплачує вчасно кредити або не платить податки, але відпочиває на дорогих курортах, можуть не взяти на державну службу, заборонити перетин кордону тощо.
Цей порект веде до одержавнення контролю над різними сферами життя людини. Це оцінка громадян за різними параметрами. За корисну громадську діяльність, наприклад, донорство, волонтерство, благодійність або участь в соціальних проектах , наприклад, в розробці соціальних бюджетів, або своєчасну виплату кредитів будуть нараховуватися бали. А за штрафи, борги в різних сферах, включаючи аліменти, ухилення від податків, бали будуть відніматися. в результаті людині стане складніше влаштуватися на роботу, взяти кредит або навіть виїхати за кордон. На даний момент обговорюються такі ідеї. А що з цього вийде і коли, ще невідомо “, – говорить” Вістям “один з нардепів.
За деякими даними, ці ідеї втіляться в новому Цивільному кодексі, над зміною якого працює група юристів під керівництвом нардепа Руслана Стефанчук. Про це на сторінці ФБ розповів адвокат, старший партнер АК “Кравець і партнери” Ростислав Кравець.
“Деякий час тому Стефанчук запрошував юристів приєднатися до розробки нового Цивільного кодексу в зв’язку з тим, що хочуть прибрати Господарський кодекс. Але я він не захотів брати в цьому участь, оскільки не бачить цілеспрямованого завдання поліпшити права громадян, все зводиться до посилення прав державних органів, до спрощення стягнення неіснуючих боргів “, – пояснив сам Кравець.
Про це ж говорить і його колега адвокат Іван Ліберман. “Разом з Цивільним кодексом будуть глобальні зміни і в Кримінально-процесуальному кодексі. Вони приведуть до того, що з впровадженням все нових і нових баз даних свобода українців буде обмежена. Все буде відслідковуватися, всі дані будуть в Єдиному державному реєстрі , доступ до якого матимуть всі кому треба і кому не треба. Вже зараз багато баз доступні практично кожному третьому громадянину – це адвокати, юридичні та нотаріальні контори, судді, представники клієнтів в суді, співробітники правоохоронних органів, юристи великих компаній. За цих баз , коли їх об’єднають, можна буде шляхом декількох кліків дізнатися про всю історію діяльності людей. а на підставі даних привласнити і оцінку людині, а, відповідно, обмежити його в отриманні благ “, – говорить” Вістям “Ліберман.
Сам Руслан Стефанчук запевняє, що про рейтингування мова не йде. “Всі громадяни рівні в своїх правах, це сказано в Конституції. У той же час, законодавство дає можливість кожному громадянину створювати свій спеціальний статус, в тому числі на підставі договорів. Тобто громадянин, користуючись свободою договору, може укладати будь-який договір, і, відповідно, купувати спеціальні права і створювати обов’язки. Але це тільки з власної волі. Окремо хочу звернути увагу, що це тільки проект концепції, яка ще буде проходити широке обговорення, і на її підставі буде готуватися відповідний законопроект. Мета одна – зробити громадянське законодавство України сучасним і таким, що відповідає сучасним європейським тенденціям “, – сказав Р. Стефанчук.
Система соціального рейтингування в Китаї дійсно з’явилася на підставі Цивільного кодексу. Єдиний інформаційний орган Піднебесної аналізує людей по декільком критеріям. При низькому рейтингу людини можуть звільнити з держслужби, відмовити в оренді, не видати кредит, посилено оглядати на митниці і навіть не продати квитки на швидкісний транспорт.
Втратити рейтинг можна також за несплату податків і штрафів, куріння в громадському місці і транспорті, порушення правил дорожнього руху, участь в протестах проти влади, гнівний пост у соцмережах. Саме ці приклади перерахував в своєму пості в соціальній мережі і віце-прем’єр-міністр – міністр цифровий трансформації Михайло Федоров: “Це певна” Гейміфікація “держави, де люди заробляють” бали “. Логіка як в кредитних історіях у фінансовій сфері. Чим швидше ви віддаєте кредити, тим краще у вас історія, і наступний взяти вже легше. Люди з низьким рейтингом не можуть влаштуватися на хорошу роботу, їм не дають кредитів тощо.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Дії особи, спрямовані на протидію невиправданому і надмірному насильству з боку поліцейського, не можуть кваліфікуватися як опір.

Ставки єдиного податку для ФОПів