in

Спостерігачі від ОБСЄ не приїдуть до Росії на вибори в Держдуму.

Спостерігачі від ОБСЄ не приїдуть до Росії на вибори в Держдуму, так як приймаюча сторона відмовилася узгодити запропоноване організацією число спостерігачів і попросила скоротити його на порядок. Москва пояснила це складною епідеміологічною ситуацією, але європейців така відповідь не влаштувала. У Центрвиборчкомі (ЦВК) здивувалися запитом на 500 спостерігачів, так як для інших країн ця кількість не перевищувала 50. Російські парламентарії впевнені, що на легітимності виборів це ніяк не позначиться, а експерти вважають, що вплинути на думку ОБСЄ могло загальне погіршення відносин Росії з міжнародними організаціями.

«ОБСЄ не зможе відправити спостерігачів на майбутні вибори в Думу через обмеження, введених владою Російської Федерації щодо спостереження за виборами», – йдеться в поширеному 4 серпня заяві керівників Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) та Парламентської асамблеї ОБСЄ. «Здатність самостійно визначати кількість спостерігачів, необхідне нам для ефективного і достовірного спостереження, має велике значення для будь-якого міжнародного спостереження. Наполегливі вимоги російської влади обмежити це кількість … без будь-яких чітких обмежень, пов’язаних з пандемією, на жаль, зробили сучасний етап неминучим », – пояснив глава БДІПЛ Маттео Мекаччі.

У заяві також сказано, що влада РФ дозволили БДІПЛ та ПА ОБСЄ направити в Росію відповідно 50 і десять спостерігачів, «пославшись на санітарно-епідеміологічну ситуацію».
Нагадаємо, що з усіх міжнародних спостережницьких організацій БДІПЛ зазвичай надсилає на російські вибори найчисленнішу делегацію. Спостерігачі від бюро приїжджають три рази: спочатку для оцінки ресурсів, необхідних для майбутніх візитів (місія з оцінки потреб), потім в ході довгострокової місії експерти стежать за ходом передвиборної кампанії, включаючи реєстрацію кандидатів і агітацію, а третя, короткострокова місія – це спостереження безпосередньо на ділянках. В середині травня нове керівництво БДІПЛ приїжджало до Москви на переговори з ЦВК, які, за оцінкою європейців, були цілком конструктивними. А в червні в Москві побувала місія БДІПЛ з оцінки потреб.

Ніби через епідеміологічну ситуацію і в зв’язку з рекомендаціями Росспоживнагляду влада встановили планку на число спостерігачів від усіх структур в 180 чоловік: це і ПАРЄ, і СНД, і ПА ОДКБ, і за двосторонніми лініях. БДІПЛ в цій групі виділялася найбільша частка – 50 спостерігачів », – пояснює співрозмовник. За його словами, бюро відмовлялося йти на компроміси і наполягало, що самостійно визначає чисельність місій. При цьому за виборами президента США-2020 від БДІПЛ спостерігали 47 осіб, а за недавніми парламентськими виборами в Нідерландах – сім, нагадало джерело. Він також запевнив, що російська сторона була готова до компромісу: «Попросили, щоб всі спостерігачі були щеплені визнаними в Росії вакцинами від коронавируса. Бюро на це не пішло. Що ж, нам не вперше проводити вибори без спостереження з їх боку. Раніше БДІПЛ відмовилося надсилати спостерігачів на вибори в Держдуму-2007 і вибори президента-2008 через занадто жорсткі умови роботи, висунутих ЦІКом.

За публікаціями ЗМІ

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ВС вказав, які обставини слід враховувати, призначаючи покарання особі, що вчинила злочин стосовно дитини та злочин з особливою жорстокістю

Президентські призначення в державному секторі з питань комунікування.