in , ,

Суддя ВС Ганна Вронська поділилася практикою ВС з розгляду корпоративних спорів із суддями апеляційних господарських судів

Суддя ВС Ганна Вронська поділилася практикою ВС з розгляду корпоративних спорів із суддями апеляційних господарських судів
7 листопада 2022 року суддя судової палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Ганна Вронська виступила з лекцією «Практика Верховного Суду з розгляду корпоративних спорів» у межах програми підготовки для підтримання кваліфікації суддів апеляційних господарських судів, організованої Національною школою суддів України.
Спікерка розпочала свій виступ з аналітичної інформації про статистику розгляду корпоративних спорів. Вона звернула увагу на те, що у 2021 році суттєво зросла кількість справ щодо корпоративних спорів та корпоративних прав, які перебували на розгляді в господарських судах. Так, порівняно з 2020 роком у місцевих господарських судах зростання становило 40,6 %, в апеляційних господарських судах – 44,8 %, у КГС ВС – 44 %. До перегляду в касаційному суді дійшло 57,3 % усіх звернень, що перебували на розгляді в господарських судах. Незмінно касаційний суд переглянув найбільше рішень у спорах стосовно оскарження рішень загальних зборів та інших органів юридичних осіб (42,2 %). 15,3 % становили рішення у спорах, пов’язаних із правами на акції, частки, а 5,6 % – у спорах про визнання недійсними господарських договорів, пов’язаних із реалізацією корпоративних прав.
Суддя КГС ВС наголосила на тому, що суди господарської юрисдикції показали доволі високі результати своєї роботи, нарікань щодо порушення строків розгляду, своєчасності внесення рішень господарських судів до Єдиного державного реєстру судових рішень – найменше.
Під час свого виступу Ганна Вронська проаналізувала актуальну практику Верховного Суду з розгляду корпоративних спорів у 2022 році. Зокрема, лекторка звернула увагу на постанову Великої Палати ВС у справі № 806/5244/15, у якій надано відповідь на питання стосовно належності й ефективності такого способу захисту майнових прав, як вимоги про скасування низки реєстраційних записів у ЄДРЮОФОПГФ, що мало б наслідком відновлення юридичної особи, щодо якої суди ухвалили рішення про незаконність її утворення та реєстрації. На прикладі постанови об’єднаної палати КГС ВС у справі № 910/4445/21 суддя проілюструвала, що вжиття такого заходу забезпечення позову, як зупинення дії наказу Мін’юсту, не допускається, оскільки цей захід не належить до вичерпного переліку видів заходів забезпечення позову згідно із ч. 1 ст. 137 ГПК України.
Також спікерка проаналізувала правові висновки палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів‚ корпоративних прав та цінних паперів КГС ВС щодо розірвання договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі товариства (постанова у справі № 902/66/20), визнання права на отримання компенсації за примусово вилучені акції (постанова у справі № 905/671/19), позовної давності для оскарження рішень загальних зборів громадських об’єднань (постанова у справі № 909/298/21) тощо.
Із презентацією судді КГС ВС Ганни Вронської можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/IN9rtRL.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Участь у судовому засіданні являє собою не формальну присутність на ньому, а підготовку адвоката до цього засідання, витрачений час на дорогу до судового засідання та у зворотному напрямку, його очікування та безпосередню участь у судовому засіданні. Такі стадії представництва інтересів у суді, як прибуття на судове засідання та очікування цього засідання є невідворотними та не залежать від волі чи бажання адвоката

Президент Володимир Зеленський анонсував чергову концепцію побудови  Кабінету міністрів України