in

У ФБР створять спецвідділ для розслідування втручання Росії у вибори

Федеральне бюро розслідувань планує створити в своїй штаб-квартирі у Вашингтоні спеціальну секцію для координації розслідування російської активності, яка могла вплинути на президентські вибори США 2016 року.

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на неназване джерело, знайоме з планами ФБР. Цей крок газета називає «ознакою того, наскільки серйозно бюро сприймає заяви про втручання Росії в американську політику», а також дозволить директору ФБР Джеймсу Комі отримати більше інформації про деталі розслідування.

Співрозмовники видання серед діючих і колишніх співробітників відомства розповіли, що зазвичай ФБР вважає за краще вести розслідування в одному з 56 офісів на місцях, але гучне розслідування по Росії вимагає централізованого керівництва. Це звичайна практика для гучних справ, прокоментував колишній виконавчий помічник директора ФБР Роберт Андерсон.

«Ця тема (російської активності – Ред.) дуже велика. Вона з’являється на перших шпальтах газет кожен день», – сказав співрозмовник газети. Підрозділ може почати роботу вже в цьому місяці, в ньому будуть зайняті 20 агентів з різних частин країни.

Російська активність, про яку йдеться, включає в себе передбачуваний злом комп’ютерів демократичної партії й контакти між росіянами та представниками штабу Дональда Трампа, пише FT. Російські офіційні особи не раз відкидали всі звинувачення у втручанні в політичні процеси в США. Про те, що ФБР веде розслідування про вплив Росії на вибори в США директор бюро Джеймс Комі офіційно підтвердив 20 березня під час слухань комітету з розвідки палати представників.

Додамо, що в минулу п’ятницю, 31 березня, Associated Press повідомило про те, що екс-радник президента США з національної безпеки Майкл Флінн обговорює з комітетами про розвідку обох палат отримання імунітету від «несправедливих звинувачень» в обмін на згоду брати участь у допитах у рамках розслідування про можливі контактах між президентською кампанією Дональда Трампа і Росією.

Однак комітет Сенату США відмовив Флінну в імунітеті в обмін на інформацію про російські зв’язки. Адвокат Флінна Роберт Келнер підтвердив, що розмови в справі свідчень його клієнта дійсно ведуться.

«Генералу Флінну дійсно є що розповісти і він дуже хоче це зробити, якщо обставини дозволять», – заявив Келнер, не вдаючись у деталі.

Нагадаємо, 13 лютого Флінн пішов з посади радника з національної безпеки президента Трампа після того, як стало відомо, що він ввів в оману чиновників Білого дому щодо контактів з російським послом Сергієм Кисляком під час президентської кампанії. В березні стало відомо, що Флінн отримав $45 386 за візит до Москви в 2015 році.

Підготувала
Єлизавета ПЛАНГЕУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Усі дороги ведуть до Alma mater

Електронна демократія як гармонія управління та розвитку комунікацій