Польща очолила список європейських країн, де українці отримали найбільшу кількість дозволів на проживання
Украінци отримали найбільшу кількість дозволів на проживання в Польщі
share
Українці вже п’ятий рік поспіль отримують найбільшу кількість дозволів на проживання в країнах Європейського Союзу. Про це повідомляє аналітичний центр агентства з міжнародного працевлаштування Gremi Personal, посилаючись на дані Євростату.
Повідомляється, що в 2020 році громадянам України було видано 601 200 видів на проживання в ЄС, що робить їх найбільшою групою громадянства всіх одержувачів.
Працевлаштування стало основною причиною для отримання дозволів українцями (86% всіх перших дозволів на проживання). Польща очолила список європейських країн, де українцям видали більше свідчень через роботу – 81% (488 900 дозволів).
На другому місці за кількістю отриманих дозволів на проживання в країнах ЄС – громадяни Марокко (123 400 дозволів, з яких 56% були видані в Іспанії), на третьому – громадяни Індії (79 270, з яких 14% були видані в Німеччині). На громадян цих країн припадало понад однієї третини (36%) всіх первинних видів на проживання, виданих у 2020 році.
Українські вчителі все частіше їздять на сезонні заробітки до Польщі: “За літо – до $ 5 тисяч”
В цілому в 2020 році було видано близько 2,2 млн первинних видів на проживання для громадян країн, що не входять в ЄС. Їх кількість зменшилася на 24% (або 706 000) в порівнянні з 2019 роком. І це перше падіння, яке спостерігається в зростаючої тенденції 2013-2020 років. Зниження кількості перших посвідок на проживання в основному було викликано пандемією COVID-19 і пов’язаними з цим обмеженнями на подорожі та адміністративними діями, які ввели національні органи влади.
“Польща – єдина країна ЄС, яка в пандемію дала іноземцям можливість приїхати легально працювати і продовжити своє перебування завдяки рішенням уряду. Таким чином громадяни України заповнюють брак робочих місць на польських підприємствах, багато з яких і під час пандемії нарощують обсяги виробництва”, – стверджує віце-президент Gremi Personal Кароліна Шлешинський.
Нагадаємо, кожна четверта компанія в Польщі протягом року має намір прийняти на роботу громадян України.
Згідно з дослідженням “Пульс трудової міграції” аналітичного центру Gremi Personal, 48% українських заробітчан в Польщі мають професійно-технічну освіту і лише 28,4% мають вищу освіту.
Нагадаємо також, що 91% працюючих в Польщі працівників-іноземців заявили, що не шкодують про те, що залишилися в цій країні під час пандемії Covid-19. Майже всі опитані гастарбайтери – понад 92% – виявилися українцями.
За публікаціями у ЗМІ.
Коментарі
Loading…