Уряд фактично заборонив державним службовцям працювати дистанційно не з території України. Більш того, перебування держслужбовця за кордоном може стати причиною звільнення. Раніше Національне агентство України з питань державної служби дозволило українським держслужбовцям працювати з-за кордону.
Своєю чергою уряд скасував наказа НАДС № 20-22 «Про внесення змін до Типових правил внутрішнього трудового розпорядку» від 17 березня 2022 року. Ним було передбачено:
За ініціативою державного службовця і згодою його безпосереднього керівника та керівника самостійного структурного підрозділу (за наявності) такий державний службовець може виконувати завдання за посадою за межами адміністративної будівлі державного органу, в тому числі за кордоном на період дії воєнного або надзвичайного стану в Україні чи в її окремих регіонах, та протягом 10 днів після припинення або скасування такого стану.
Для цього державний службовець повинен був сього лиш погодити у письмовій формі перелік відповідних завдань та строки їх виконання з безпосереднім керівником. Це можна було зробити зокрема засобами телекомунікаційного зв’язку.
Власне, 12 квітня 2022 року Кабінет міністрів України ухвалив Постанову № 440 «Деякі питання організації роботи державних службовців та працівників державних органів у період воєнного стану».
Нею, окрім скасування згаданого наказу НАДС, передбачено у період воєнного стану:
- для державних службовців та працівників державного органу,
- які перебувають на території України,
- за рішенням керівника державної служби в державному органі
- можливість запровадити дистанційну роботу,
- за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання їх посадових обов’язків.
На додачу визначено, що можливість держслужбовців працювати з-за кордону допускається лише у разі службового відрядження, оформленого в установленому порядку. Іншої можливості держслужбовцям працювати з-за кордону не передбачено.
Відповідальність держслужбовців
Тому перебування:
- державного службовця або
- працівника державного органу —
у робочий час:
- в Україні поза межами робочого місця без рішення керівника державної служби або
- за кордоном, крім перебування у службовому відрядженні, —
до них може бути застосоване дисциплінарне стягнення відповідно до закону.
Можливість звільнити державного службовця за цим наказом з’явиться уже з 25 квітня 2022 року.
Зауважимо, що роз’яснення НАДС щодо вживання фрази про спрямування російського корабля залишається чинним.
Коментарі
Loading…