in ,

Допома державним органам організувати підбір та призначення на посади державної служби в період дії воєнного стану.

20 травня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» (далі — Закон № 2259), яким внесено зміни до Закону України “Про правовий режим воєнного стану”. Зазначеними змінами,  зокрема, врегульовано питання призначення на посади державної служби громадян України в період дії воєнного стану.

НАДС надає низку порад, які покликані допомогти державним органам швидко та якісно організувати підбір та призначення на посади державної служби в період дії воєнного стану.

Закон покладає усю відповідальність за організацію призначення у період дії воєнного стану на державний орган. Відтак, залишається відкритим питання для служб управління персоналом, які дії вони можуть здійснити, щоб максимально вчасно та якісно підібрати персонал на посади державної служби.

Головне, на що доцільно звернути увагу — комунікація всередині державного органу щодо необхідності заповнення вакансій. Зберіть інформацію про вакансії, які потребують термінового заповнення у державному органі, тобто про ті посади, без виконання обов’язків за якими функціонування органу у період дії воєнного стану є неможливим. Рішення про їх заповнення приймає керівник державної служби або ж суб’єкт призначення.

Потрібно пам’ятати, що таке заповнення посад має свої ризики. У нас не має можливості скористатися усіма етапами конкурсу та оцінити знання, досвід та навички осіб, які виявили бажання стати членом вашого колективу. Відтак, ви маєте завчасно продумати декілька моментів:

  • узгодити з безпосереднім керівником посадову інструкцію (якщо вона відсутня) та спільно підготувати опис вакансії. Звісно, ви можете скористатися адаптованою версією умов проведення конкурсу, до яких вже звикли як державні органі, так і кандидати (приклад);
  • визначити, у який спосіб ви поширюватимете інформацію про вакансію і за якими каналами комунікації ви будете підтримувати зв’язок з можливими  претендентами на зайняття посади державної служби;
  • домовитися, яку інформацію необхідно отримати від претендента на зайняття посади державної служби та за якою формою. Звісно, ви можете запропонувати заповнити резюме довільної форми, або ж резюме встановленого зразка відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою КМУ від 25 березня 2016 року № 246, (далі — постанова КМУ №246) або ж взагалі — надіслати заповнену особову картку встановленого зразка. У будь-якому разі необхідно отримати максимум інформації для прийняття рішення про призначення;
  • узгодити в який спосіб буде прийнято рішення про призначення. Наприклад, керівник державної служби або суб’єкт призначення, чи уповноважена ним особа може після ознайомлення з наданою інформацією, документами провести співбесіду, зокрема за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку,  з декількома претендентами на зайняття посади державної служби.

Крім цього, потрібно узгодити з керівником державної служби або суб’єктом призначення — наскільки швидко потрібно заповнити вакансію. В країні війна і часу на організацію може бути обмаль. Тому, хочемо звернути увагу, на кандидатів, які успішно пройшли усі етапи оцінювання під час конкурсів, які проводилися у вашому державному органі, та які не стали переможцями. Це важливий пул ваших претендентів на заповнення вашої вакансії. І ви вже маєте їх контактні дані, резюме і результати оцінювання. Також, пам’ятайте про можливості внутрішнього набору.

Отож, після того, як ви з’ясуєте усі ці моменти з безпосереднім керівником, керівником державної служби або суб’єктом призначення — ви зможете чітко спланувати роботу по заповненню вакансій на найближчий місяць.

Звертаємо вашу увагу! Після припинення чи скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців з дня його припинення чи скасування, на посади державної служби, на які особи призначені у період дії воєнного стану, оголошується конкурс, передбачений відповідним законом. Граничний строк перебування особи на посаді, на яку її призначено у період дії воєнного стану, становить не більше 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Довідково

Джерело

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Напад РФ на Україну має ефект падіння збуту електроєнергії, адже європейські країни є солідані  з Україною і не бажають мати справи з агресором. 

Оформлення допомоги для ВПО у застосунку Дія.