in ,

Українська війна, 12 квітня 2024 р

Переслали цей електронний лист? Підпишіться тут, щоб дізнатися більше

Привіт всім!

Спереду: ОСОБЛИВА ДЯКУЮ !

Дякуємо за підтримку збору БПЛА «Акула» для 3  ССО.

Кілька відповідей на пов’язані запитання (вибачте, але я дійсно не маю часу відповідати на всі електронні листи та приватні повідомлення, які надходять до мене за останні тижні та місяці):

1.) Я не знаю жодного способу підтримки цієї колекції шляхом надання пожертвувань у криптовалютах та/або у фунтах стерлінгів. Усе, про що я отримав інформацію щодо пов’язаних зв’язків з банком, було опубліковано в моєму початковому запиті два дні тому. Це також було доведено як надійне та робоче протягом останніх двох місяців. Іншими словами: коли гроші перераховуються на один із указаних рахунків, вони надходять куди необхідно і зберігаються там, доки не вистачить, щоб купити Акулу.

2.) 3  ССО – це не «3 -тя (Азовська) десантно-штурмова бригада»: це два абсолютно різних підрозділи .

 ССО розшифровується як  окремий (або «самостійний») полк спеціального призначення . Названий на честь князя Святослава Хороброго , це відносно невелике військо, яке спеціалізується на таємних операціях у тилу ворога.

3- тя окрема ( або «самостійна») десантно-штурмова бригада є значно більшою, «звичайною» бойовою частиною. Вона була створена шляхом розширення ССО «Азов» (створеної колишніми ветеранами батальйону «Азов») і «здатна до спеціальних операцій», але не така, як 3-тя ССО .

Якщо говорити (надзвичайно) спрощено: 3 -тя ССО «зазвичай асоціюється» з такими діями, наприклад, щоразу, коли відбувається черговий удар HIMARS або РСЗВ за 50 або більше кілометрів за російськими лініями. 3  ССО рідко воює в «класичному» стилі: вони щось на зразок «привидів» цієї війни, які з’являються скрізь, де росіяни їх найменше очікують (а потім зникають, перш ніж росіяни можуть їх знайти). Для порівняння (і для прикладу), минулого літа 3  штурмовий вів успішний контрнаступ з повернення Кліщівки, на південь від Бахмута, і ( як згадувалося тут ) зараз обороняє ділянку лінії фронту в районі Авдіївки.

3.) Щодо результатів цього збору: станом на сьогоднішній ранок нам не вистачило приблизно 10 000 євро/доларів США до цільового показника (або іншими словами: ми зібрали більше 50% необхідного).

4.) Зверніть увагу, що війська 3  ССО зайняті російською війною на знищення, а я лише «посильний». Звичайно, я перевірив усі деталі задовго до того, як оголосити про цю колекцію, але: як правило, для отримання оновлень потрібно кілька днів.

Звичайно, я буду тримати вас у курсі.

***

СТРАТЕГІЧНИЙ

Вказуючи на те, що в його рядах більше здорового глузду, ніж у тих, хто «вгорі» (див.: Європейська Рада , яка є органом, що складається з глав держав-членів ЄС), Парламент ЄС оголосив, що це збирається затверджувати бюджет Європейської Ради лише після того, як Рада подбає про придбання для України семи додаткових ЗРК Patriot. Таким чином, ми повертаємося до «Ні баксів, ні Бака Роджерса»: принаймні номінально Рада не може функціонувати без бюджету – і це тепер станеться, лише якщо Рада (яка фактично відповідає за ЄС, але як такий ніколи не обирався безпосередньо виборцями) піклується про посилення української протиповітряної оборони (до речі, парламент підтвердив це рішення 515 голосами «за» та 62 «проти»).

Візьміть собі попкорн і кока-колу (якщо можете): це обіцяє стати цікавим для перегляду… Звичайно, маса цього – лише чергова серія типових балакань: зрештою, навіть якщо облікові записи заблоковано, Рада також не мала на гроші, і не має жодних проблем продовжувати робити те, що йому подобається. Але принаймні ідея про те, що такі некомпетентні люди, як Макрон і фон дер Ляєн, фінансовані олігархією апаратники, як Нойхаммер, і мафіозні боси, як Фіко чи Орбан, сидять за одним столом і балакають про те, як знайти альтернативні рішення для марнування державних грошей, здається цікавою. для мене, мені…

Тим часом у США… “Зламати”! Лише два роки після тотального вторгнення Пуддинга в Україну Верховному головнокомандувачу об’єднаних сил НАТО в Європі генералу Крістоферу Кавіолі вдалося відкрити гарячу воду.

Тобто: на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Палати представників Конгресу США він заявив, що зараз саме промислове виробництво є ключем до перемоги у цій війні.

Хто б міг подумати, а?

Подумавши про це: між іншим, Кавіолі насправді платять за те, щоб розпізнавати такі закономірності та робити такі висновки – і відповідним чином радити своїм політичним вчителям – але: йому платять, щоб робити це вчасно . Що, поклавши руку на серце, було б ще в березні 2022 року (якби вже не в листопаді 2021). Зважаючи на всю некомпетентність наших політиків, я б очікував, що їм знадобиться два роки, щоб зрозуміти це. Це не було б нічого нового. Але новиною є ще одне підтвердження некомпетентності між вищими військовими командирами … зітхання… Добре, добре: я винен. Зрештою, я думав, що Кавіолі та йому подібні принаймні чогось навчилися з Афганістану та Іраку. Якщо не з іншої причини, то через те, що насправді вони не керують тим, що відбувається в Україні. Тому простіше звинуватити когось іншого. Натомість ось я: сиджу перед своїм комп’ютером, здивований, що він взагалі дійшов такого висновку, не кажучи вже про те, щоб згадати про це публічно…

…все це стане ще важливішим з причин, які я збираюся обговорити іншим разом (вибачте, але я не можу турбувати вас і себе надто багато речей за один день).

***

ПОВІТРЯНО-РАКЕТНА ВІЙНА

Зізнаюся, навіть росіяни застали мене зненацька. Вчора вранці (11 квітня 2024 року) вони успішно атакували Трипільську ТЕЦ під Києвом. Ні, я не був здивований тим, що вони напали на нього, але: що вони справді його розтрощили.

Але дозвольте мені почати з деталей цього страйку – який був досить масовим. За даними офіційного Києва, росіяни розгорнули:

– 20 крилатих ракет Х-101/555

– 6 ракет “Кінжал”.

– 12 ракет С-300

– 40 шахедів

– 4 Х-59 (два з яких виявилися Х-69).

Горить Трипільська ТЕС…

Українці стверджують, що збили 14 Х-101/555, 39 «Шахедів» і 2 Х-59… Ні «Кинжалів», ні С-300 – і це не дивно, адже ці два типи були розгорнуті для ураження цілей у районах, незахищених системами ЗРК, які можуть націлюватися на балістичні ракети (як MIM-104 Patriot). Для порівняння: один з Х-59, спрямованих по цілі в районі Запоріжжя, був збитий ПСУ.

У Харкові сильно постраждала місцева ТЕС і повністю зруйнована трансформаторна підстанція, а потім була зруйнована лікарня у Вовчанську. У Запоріжжі….ще не знаю, що там потрапило. У Сумах принаймні постраждала місцева ТЕС – але УМПК, а не якимись балістичними чи крилатими ракетами.

Також були націлені (але, очевидно, не вражені) – крилатими ракетами Х-101с та Х-555 – аналогічні об’єкти на львівському та івано-франківському напрямках.

Поки що «все було логічно».

Однак потім виявилося, що Трипільську ТЕС влучили два новітніх Х-69 .

Виникає наступна проблема: коли Захід так наполегливо не в змозі зміцнити українську оборону (і це через 3 трильйони причин, сфабрикованих зомбі-ідіотами у Вашингтоні, Брюсселі та подібних місцях), тоді росіянам навіть не потрібно розвивати можливість виробництва великої кількості нових керованих ракет. Достатньо двох Х-69, щоб зруйнувати ще одну українську ТЕС… Так, і Х-69 спочатку був розроблений як «стелс-варіант» старішого Х-59, а потім «ущільнений», щоб відповідати відсікам озброєння Су-Х. -57 винищувач “невидимка”. Тим не менш, ні: я не отримав підтвердження того, що хтось із них причетний до цієї атаки.

Зараз, звичайно, Трипільська знаходиться (тобто була) за 50 км від Києва, а отже, за межами «міхура ППО», що захищає українську столицю. І все-таки, якби у БГУ на даний момент часу не було засобів для захисту такого важливого об’єкта на цій території…? зітхання… Якщо так, то він повинен бути критично нестачим щодо таких речей, як MIM-104, NASAAM та IRIS-T… що є лише ще одним показником того, скільки Захід облажався…

С-300 підбили ТЕС у Харкові.

Напрошується ще один висновок (ми пояснили це ще в лютому, але ось ви, «знову»): замість того, щоб націлитися на розподільчу мережу, щоб спричинити тимчасові відключення електроенергії, росіяни зосереджуються на фізичному знищенні електростанцій. України. Причина: коли електростанція виходить з ладу, пошкодження є тривалим, тому що для відновлення такої станції потрібні «роки», а не лише дні чи тижні.

AFAIK, є… або: таких електростанцій в Україні було – 11: 3 (а тепер 2) у Київській області та 8 (а тепер 7) в інших місцях. Наразі щонайменше вісім потрапили під загрозу, через що Київ значно збільшив імпорт електроенергії з ЄС. Іншими словами: такі атаки не тільки завдають величезної шкоди, але й збільшують вартість війни. Перше: який сенс відновлювати подібні електростанції чи відправляти до Харкова ще 500 генераторів – якщо в України немає ефективної протиповітряної оборони…? Їх усіх також просто знищать, і це скоріше, ніж пізно…

«До речі», ця атака сталася після удару «Іскандерів» по ​​Одесі 10 квітня, під час якого 5 було вбито та 14 поранено; і ще один ракетний удар по Миколаєву 11 квітня, під час якого було вбито щонайменше 5 людей, а потім на додаток до десятків інших авіаційних і ракетних ударів по всій лінії фронту на сході та півдні…

Зі свого боку, останні дві ночі українці цілили в районі Курська – що змушує мене задуматися, чи адміністратор Байдена все ще такий тупий, щоб повторювати свої скарги щодо українських ударів по російській нафтовій та інших галузях промисловості…

Ах так, поки я в повітряній війні… під час тих же слухань у Конгресі США Кавіолі також згадав основні проблеми з підготовкою пілотів PSU на F-16:

  • незнання англійської мови;
  • відсутність у пілотів базової підготовки (що вимагає, щоб багато з них починали з базової підготовки на Заході), і…. (барабани)
  • …відсутність пілотів.

Який сюрприз: БП може забезпечувати пілотами лише ті, які у нього вже є; він не може залучати навіть більше пілотів з існуючих активних підрозділів без значного їх ослаблення; і після двох років війни не вистачає пілотів, потім не вистачає пілотів, які вільно володіють англійською, і, очевидно, навіть не вистачає належним чином підготовлених пілотів…

Іншими словами:

а) Протягом останніх… скажімо… 10 років керівництво в Києві не подбало про те, щоб PSU підготував достатню кількість пілотів (насправді, і оскільки я «закоханий», щоб написати це : враховуючи «PSU- пов’язані новини» ще в 2021 році… дивно, що в армії взагалі залишилися пілоти);

б) За останні… скажімо….2 роки, і за всіма нескінченними балачками про F-16 для України, усі відповідальні – передусім у Києві – не подбали про те, щоб ПДУ розпочало навчання нової групи пілотів для польотів Західні реактивні літаки (тому що, насправді: PSU принаймні має достатньо навчальних приміщень і літаків, щоб навчити приблизно 12-15 молодих людей принаймні до рівня «базової реактивної підготовки» в цей час), і

в) факт залишається фактом (як уже неодноразово зазначалося), дорогі українці : F-16 насправді не так просто придбати, як артилерійські знаряддя чи БПЛА …

….з усього цього я не можу не дійти висновку: навіщо будь-якому політику мати будь-яку передбачливість? Якісь бачення майбутнього? Навички планування?

Абсолютно неактуально і непотрібно, чи не так?

Балакати на прес-конференціях, брати участь у ефектних фотозйомках і заробляти гроші на різноманітних «спонсорах» – це, ну, набагато простіше і вигідніше.

***

БИТВА НА ДОНБАСІ

Креміна… Продовження вперед і назад: кілька днів тому українці повідомили, що відтіснили росіян, які атакували, вчора росіяни стверджували, що повернулися на позиції приблизно за 1000 метрів на схід від Тернів.

Бахмут… Останні кілька днів росіяни продовжують бити по Часів Яру з УМПК та авіаударів. Дійсно, вони стверджують, що вдарили там по якомусь сховищу і «вбили сотні українських націоналістів». На землі вони продовжують свою тристоронню атаку:

  • через Богаднівку і Калініно на півночі,
  • по дорозі 0506 до району Канал і
  • через Іваніське/вздовж траси 0504 на пд.

Дійсно, вчора вони убезпечили західний бік Іванівського, хоча й не відкинули позиції ЗСУ на пагорбах далі на захід навіть на дюйм. Крім того, далі на північ від Калініна вони наступають на Григорівку.

Це можливо тому, що росіяни посилили 98-му дивізію ВДВ і 11-у бригаду ВДВ частинами 123-ї мотострілецької бригади і 106-ї дивізії ВДВ. Вже одне це дає зрозуміти: Часів Яр – це їхній «Schwerpunkt», місце, куди вони хочуть потрапити незалежно від ціни. Інакше вони б там не зібрали стільки ВДВ.

Авдіївка-Шахтарськ… аналогічна ситуація в цьому районі. Дивіться: сильні удари авіації та артилерії по тилу українського фронту аж до Новобахмутівки та Галицинівки. На місці росіяни йдуть у бік Уманського, Яснобродівки та Нетайлове. Спочатку повідомлялося, що Первомайське повністю захищене росіянами, потім українці відновили принаймні південно-західну сторону, щоб встановити свій прапор на будівлі місцевої школи, а тим часом росіяни знову контролюють усе це місце та рухаються до Нетайлового, далі на захід. .

Мар’їнка… вважаю, це єдина територія, де немає інших «важливих новин», окрім «безперервних російських штурмів Георгівки, на південь від Перемоги та Новомихайлівки (більшість з яких тим часом перебуває під контролем Росії, в основному протягом кількох днів). , важкі удари плануючими бомбами).

ПІВДЕННЕ ЗАПОРІЖЖЯ & ХЕРСОН

Два дні тому українці розгромили ще один – правда, менший – російський штурм у Роботине, але в іншому випадку це російські БПЛА, які наразі бомблять усі можливі позиції ЗСУ в цьому секторі. По позиціях ЗСУ в районі Урожайного (місце, де українці досягли найзначніших успіхів влітку 2023 року) наносяться потужні (справді: важкі) російські авіаудари. Також під удари плануючих бомб потрапила Времівка, що на північ від цієї ділянки лінії фронту.

У районі Кринок плацдарм ЗСУ утримується, насамперед, завдяки перевазі України в БПВ.

© 2024 Том Купер

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Державний регулятор збирається скасувати обмеження цін на електроенергію для бізнесу

КВЕДИ для інтернет-магазинів