in ,

ТОМ КУПЕР ПРО ПОДІЇ 9 КВІТНЯ…

Переслали цей електронний лист? Підпишіться тут, щоб дізнатися більше

Привіт всім!

Після відповіді на більшість запитань, які надійшли у відповідь на моє оновлення дводенної давнини, хтось попросив мене прокоментувати ще один коментар щодо заяв Макрона про розгортання французьких військ в Україні…

Я маю на увазі: справді…?

Мені вже не вистачає коментарів, корисних як «представлення», але чи варто зараз сказати щось про некомпетентного банкіра та світового лідера, якому терміново потрібні PR-очки…?

…іншими словами: прямо до «дій»…

***

СТРАТЕГІЧНИЙ

Естонія повідомляє, що “десь” на міжнародному ринку знайшла ще 1 мільйон артилерійських ракет і артилерійських снарядів. Зараз важливо, щоб ЄС профінансував їх придбання, і якнайшвидше (звичайно, навіть після того, як снаряди закуплені, потрібно 2-3 місяці, щоб вони почали діставатися України).

… оскільки всі «великі держави» на Заході залишаються в безладді через корупцію та некомпетентність їхніх «лідерів», принаймні можна розраховувати на «незначні» європейські держави в цьому конфлікті…

…і ні: іранці НЕ постачають свої (керовані) балістичні ракети до Росії. Зрештою, (навіть у) Тегерані ще є трохи розсудливості.

про що я говорю

Ну, запитайте себе: навіщо КВІР надавати Пуддингу ще більше смаколиків, коли він відмовляється надати всю технічну документацію та інструменти, необхідні іранцям для не лише обслуговування та капітального ремонту будь-яких Су-35 вдома, а й виробництва запчастин до них. теж?

(…це нагадує мені, що я все ще винен тобі 2 частину цієї історії …)

Принаймні якість російських… чи північнокорейського виробництва снарядів до реактивних систем залпового вогню БМ-21 постійно покращується. Хоча не обов’язково на користь своїх користувачів…

Ця пускова установка БМ-21 вибухнула через несправну ракету.

***

ПОВІТРЯНО-РАКЕТНА ВІЙНА

Минулої ночі росіяни випустили над Україною 20 шахів, а Київ стверджує, що всі 20 збиті.

Приблизно в цей же час як мінімум два українських БПЛА влучили в АБ “Борисоглібськ” (росіяни підтвердили обстріл). Результати ще не відомі, але не варто очікувати, поки хтось там в Україні не виготовить більше таких БПЛА, а потім також оснастить їх термінальним наведенням.

Це кадр із відео, яке налякало мене з першого погляду: здавалося, ніби (принаймні деякі) російські УМПК тепер матимуть ракетний двигун – і я сподіваюся, що це станеться «наступним» швидше. ніж пізніше: просто для того, щоб дати їм більше діапазону. На моє велике полегшення, виявилося, що «полум’я», про яке йде мова, насправді походить від піротехнічного пристрою, який використовується для «відкриття» (або «розкриття») їхніх крил.

***

БИТВА НА ДОНБАСІ

Бахмут… загалом (доукомплектована) 98 -ма дивізія ВДВ та (доукомплектована) 11 -та бригада ВДВ російського угруповання «Захід» отримують всю підтримку, яку можуть запропонувати VSRF та VKS. При цьому йдеться не лише про велику кількість плануючих бомб та артилерії (які постійно б’ють по Калинівці, Часовому Яру та Ступочках, що знаходяться безпосередньо за лінією фронту), а й про прямі бомбардування Су-25.

Російські обстріли Калинівки, два дні тому.

Їхні найближчі цілі — Богданівка (на північний схід від Часів Яру) і Часів Яр: (те, що залишилося) їх обороняють 67  мех, 42  мехобр і 241  тд бригад.

….де 67  мех, здається, високо оцінюють – і в Україні, і за кордоном (а потім і кількома моїми колегами). Повинен визнати, я не розумію чому: звісно, ​​67  – який виник завдяки реорганізації всіх можливих волонтерських активів Правого/Правого сектору – має дуже ефективні відділи PR та рекрутингу, а тим часом включає шість маневрові батальйони, батальйон протиповітряної оборони і повний артилерійський полк…і, і, і…. і, судячи з того, що говорять деякі мої колеги, також повинен мати штаб-квартиру зі шторами за дизайном Лаури Ешлі … Але коли навіть російські соцмережі починають дивуватися, як 67  не зміг замінувати дорогу 0506 і навколишні поля, або як Су-25 можуть вразити її прямими атаками… ну, такі кретини, як я, знають «котра година»… .

Іншими словами: я сподіваюся (не можу молитися: я атеїст і не знаю, як, кому і чому молитися) – це не закінчиться, як історія 46- го ВДВ… яка, просто аварія, виникла подібно до 67 -го … і потім була розгорнута в якомусь місці під назвою Соледар, якого ніхто більше не може пригадати, приблизно 15 місяців тому …

(ВІДМОВА ВІД ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ: Так, я справді відчуваю щось на кшталт «нелюбов» до «політично вмотивованих і організованих» підрозділів. Базується на десятиліттях досліджень війни, досвід яких веде лише до одного висновку: вони «завжди високо- хвалили”, і “… е-е.. принаймні регулярно” невдало…)

Далі на південь 5- й штурмовий все ще тримає пагорби на захід від Іванівського , таким чином маючи «вогневий контроль» над західною стороною цього зруйнованого села. Але останній штурм південного Іванівського, схоже, наблизив росіян приблизно на 150-200 метрів до каналу Сіверський Донець – Донбас…

ЗСУ, безумовно, перекинула певне підкріплення в район Бахмута, адже зараз там можна побачити навіть БМП CV-90 (шведського виробництва).

***

Авдіївка-Шахтарськ… склад російських підрозділів (група «Центр») на цьому напрямі приблизно такий (з півночі на південь):

– 15  мотострілецька бригада

– 137- а десантно -штурмова бригада

– 30- а мотострілецька бригада

– 114- а мотострілецька бригада

– 21  мотострілецька бригада

– 1  мотострілецька бригада (ДНР)

– 21  мотострілецька бригада

– 9- а мотострілецька бригада

– 74- а мотострілецька бригада

– 55- а мотострілецька бригада

– 15 П’ятнашківська бригада

– БАРС-15

– БАРС-35

– 385- а артилерійська бригада

Майте на увазі: більшість бригад тим часом були «доукомплектовані» (десятками) резервістських полків.

Українці обороняються такими підрозділами (з півночі на південь):

– 71- й Єгер

– 23- й мех

– 47- й мех (M1s і M2/M3s)

– 3- й штурмовий (1-2 батальйони, не знаю, чи більше)

– 25- й повітряно-десантний

– 68- й егер

– 53  мех

– Полк міліції Київ, полк Омега 5 (ПВ).

Північніше Авдіївки російська десантна група просунулася через залізничний вал на північ від Красногорівки і вийшла на південний схід Новокалинове. Це місце захищає 71- й Jäger.

Семенівка : останні кілька днів росіяни робили все від них залежне, щоб розширити свій підхід до річки Дурна в районі Семенівки, і так, я отримав ще одне підтвердження, що 30-та мотострілецька бригада має плацдарм із західного боку. цієї річки, на південь від того села (тобто між Семенівкою та Орлівкою). Зараз його утримує батальйон 3-ї десантно -штурмової бригади.

…можу лише сподіватися, що ви вже знаєте мою «думку» щодо будь-яких російських плацдармів…

Уманське: при цьому Шверпункт російських штурмів за останні два дні знаходився на південь від Орлівки. Орієнтовно від Тоненьке на захід, і в Первомайське (цей сектор обороняють 68  егер і 53  мех). Тим часом більша частина Первомайського знаходиться під контролем російської 9- ї мотострілецької бригади, і слід очікувати, що найближчими днями росіяни вийдуть на дорогу, що сполучає це місце з Уманським (це на північ від річки Водяна).

***

Мар’їнка… загалом у цьому районі росіяни мають «тільки» (доукомплектовану) 150 -ту мотострілецьку дивізію та (доукомплектовану) 155 -ту (квазі) бригаду морської піхоти, і ці дві не лише не знаходяться поблизу своїх колишня слава з точки зору якості, але справді: далеко не настільки добре обладнані та підтримувані, як активи Групи Центр на півночі.

До складу української оборони входять 95- й десантно-штурмовий, 31  і 33  мех, 79  повітряно-десантний, 116  тд і (на півдні) 72  мех.

Найпівнічніший напрямок російського штурму в цьому районі проходить від Мар’їнки в західному напрямку: на Георгівку. Саме тут, як Дон помітив учора, вони насправді не виступають більше місяця. Тим не менш, минулого тижня росіяни були трохи успішнішими в районах, розташованих південніше. Побєда тим часом повністю під контролем росіян, вони також захопили понад 50% Новомихайлівки. Крім того, росіяни просуваються до (низьких) пагорбів на південь від останнього села.

***

ХЕРСОН І ЗАПОРІЖЖЯ

Я знаю… або, принаймні, усвідомлюю: у мене склалося враження, що я «ігнорую» ці поля битв, тому що я рідко про них повідомляю. Але про що я насправді повідомлятиму? Росіяни втратили 40+ військових, завойовуючи, мабуть, 50 метрів окопів на горі 140 на північ від Вербового, і це навіть не досягнувши лінії фронту ЗСУ? Черговий провальний штурм росіян на Кримський плацдарм? Знищення щонайменше трьох російських артилерійських знарядь українською артилерією та БТР? Той факт, що росіяни настільки розчаровані своїми важкими втратами, що вони тим часом страчують усіх українців, які здалися? Справа в тому, що умови життя комбатантів з обох сторін такі, що немає слів, які б належним чином описали весь терор, нещастя та все, що вони відчувають щодня?

Давай: я сходжу з розуму, коли думаю про це…

 

© 2024 Том Купер

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

єБронювання: який збираються ввести порядок бронювання, відстрочки та умови анулювання

Для українських школярів за кордоном планують запровадити єдиний електронний облік