in ,

ВІйна в умовах повного дефіциту снарядів…

Привіт всім!

Повинен визнати, я вже серйозно втомився від усіх святкувань щодо військової допомоги США та повідомлень про те, скільки військової допомоги хто в ЄС «розглядає», «планує» та/або «готується» надіслати Україні… .або постійно нові дискусії, за яких умов Київ може отримати ракети Taurus KEPD німецького виробництва…

Кому це до біса?

Справа в тому, що матеріал не в Україні. Крапка.

Може, але може й не потрапити в Україну – днями, тижнями чи місяцями. Ніхто насправді не знає. Таким чином, «святкувати» це в соцмережах — це все одно, що святкувати знищення чергової російської вантажівки: прямо за нею чекають «5 мільйонів» інших. ….або як обожнювання політиків: ти серйозно думаєш, що стриптизерша в нічному клубі, яка танцює на колінах, відчуває до тебе серйозні почуття?

Прийміть це правді в очі: причина того, чому росіянам вдалося дійти до Часового Яру, дійти до Очеретиного і захопити Новомикайлівку, полягає в тому, що ЗСУ тим часом не вистачає навіть на протитанкові міни . Не тільки на артилерійських снарядах чи протитанкових керованих ракетах (ПТРК). Так, камери FPV використовуються сотнями, але: ми бачимо відео лише небагатьох, які досягли «вражаючих ударів». Ми не бачимо десятків, які були забиті, безрезультатно влучили або промахнулися. Можливо, іноді в майбутньому вони стануть набагато ефективнішими. Але наразі FPV є «доповненням»: не замінюють артилерійські боєприпаси, не замінюють міни, не замінюють ПТРК, не замінюють бойові машини піхоти тощо – яких просто немає .

….і доки вони не стануть доступними, а потім у достатній кількості – що в кращому випадку займе місяці – немає потреби в будь-яких святкуваннях.

«Результати» удару російського УМПК по Новому району Часів Яру від 21 квітня…

***

ПОВІТРЯНО-РАКЕТНА ВІЙНА

Так, ПСУ і ЗСУ використовують знищення штабу 31  дивізії ППО в Джанкой, щоб завдати ще кількох ударів в окупованому Криму. Між іншими розгорнули протикорабельну ракету «Нептун», щоб вразити щось у порту Севастополя.

Зараз незрозуміло, що саме було влучено, але кажуть, що підводний човен-тендер Komuna був сильно пошкоджений. Ймовірно, він був побудований ще в 1915 році…

Геолокація того, де в порту Севастополя щось підбило і сильно димить, останні 2-3 дні…

Довоєнне фото Комуни …

…принаймні одне можна сказати точно: це НЕ матиме жодного позитивного впливу на розвиток подій на Донбасі. Тому що, як і той «наступ БПЛА на російські нафтопереробні заводи», це абсолютно не впливає на здатність ВКС продовжувати обстріли ЗСУ 150+ плануючими бомбами на день.

…що дає змогу російським штурмовим групам продовжувати наступ.

Що ж дивно, останні два дні ВКС завдає ударів по таких місцях, як Покровськ, Московське, Галицинівка та подібні – все за 5-40 км за лінією фронту на ділянці Авдіївка-Шахтарськ, і на додаток до всіх авіаударів безпосередньо по українських позиціях уздовж. лінія фронту.

Для інформації конкретних генералів там у Києві: це називається «заборона» і служить для того, щоб перервати потік підкріплень і постачання (якщо вони є) для українських військ на першій лінії оборони.

Так, ВКС може собі це дозволити, оскільки БП залишається критично нестачею ракет класу «земля-повітря». До відома всіх ідіотів, які приймають рішення на Заході: безглуздо (із запізненням) «дертися», щоб отримати «побільше Патріотів в Україну» – якщо для них недостатньо ракет. Це питання, про яке ви повинні були подбати ще рік тому, але цього не зробили.

***

БИТВА НА ДОНБАСІ

Поки Зеленський із задоволенням анонсує виробництво 10 самохідних гаубиць “Богдана” на місяць, а Будянов базікає про майбутню кризу ЗСУ “в травні 2024 року чи близько того”, на Донбасі зараз серйозна криза на кількох точках лінії фронту. вже прямо зараз. Що й не дивно, враховуючи, що ця криза розгортається вже протягом останніх семи місяців: фактично протиставляєш піхоту, озброєну автоматами та кількома залишками РПГ (як змушені робити ЗСУ), проти постійно атакуючого ворога за підтримки з повітря. удари, артилерія та бронетехніка занадто довго (як VSRF може собі дозволити): результатів не уникнути.

Бахмут… поки ВСРФ зайняті зміцненням позицій, яких досягли за останні кілька днів, ВКС плануючими бомбами УМПК систематично подрібнюють позиції ЗСУ в районі Каналу та Новому Часів Яру.

Принаймні схоже, чи хтось там був достатньо розумним, щоб вивести 67-му повітряно-десантну звідти та замінити її підрозділами, які можуть виконувати свою роботу?

Якщо так… а це, схоже, так (бо 67-го вже ніде не видно в районі Часового Яру): ну, ось вам і свій «М’ясник», конкретні українці…

Авдіївка-Шахтарськ … проникнення Росії на нову лінію оборони України на ділянці Очеретине стає не інакше, як неприємним. Дійсно: тим часом це глибше, ніж їхнє проникнення під Попасну ще у травні 2022 року. За підтримки десятків авіаударів і потужного артилерійського вогню росіяни не лише захопили залізничну станцію Очеретине, а й просуваються до центр міста.

Що ще гірше: на північний схід від цього прориву ВКС вже завдає ударів з УМПК по позиціях ЗСУ 129-ї тд бригади в Новокалиновому та Кераміку, а на південь від нього ВСРФ посилено розширює цей прорив ударами по 3-му штурму в Бердичі з на північ, через подрібнення Семенівки вогнем із реактивних систем залпового вогню.

….Сподіваюся, Biden & Co KG GesmbH AG пишаються тим, що 47-му меху не вистачає навіть 25-мм боєприпасів для своїх бойових машин піхоти M2/M3 Bradley (не лише 120-мм снарядів для його танків M1 Abrams): обидві поставки 800 Бредлі до Марокко та мільярдна військова допомога Ізраїлю, безсумнівно, підвищать стабільність у цих частинах світу… і також стримають китайців від вторгнення на Тайвань…

Тим часом Первомайське перебуває повністю під контролем росіян, і тільки завдяки вмілому утримуванню 59-ї моторизованої та тому факту, що VSRF тим часом не може краще організуватись і просуватися більш високими темпами, росіяни не атакували Нетайлове. а Невельське – ще.

(…принаймні це могло б завадити українцям панікувати щодо якогось «надвеликого» російського наступу на Харків, але добре: хто я такий, щоб говорити…)

Новомихайлівка… 79  повітряно-десантна та 116 -та бригади ТД протистоять частинам російської 36  мотострілецької та 155- ї морської піхотної бригад, 7 різних мотострілецьких полків і 10 -го танкового полку. І обидва знаходяться під майже постійними ударами плануючих бомб. Яка несподіванка, після більш як року росіяни вчора повністю захопили село… Не дивно, що росіяни наступають широким фронтом на південь від Новомихайлівки, а отже, найкращим шляхом виходять на дорогу, що сполучає Костянтирівку з Вугледарем у с. південь: усі успіхи оборони 72-го та 79-го останніх 16 місяців найкращим чином стануть абсолютно марними.

***

Я міг би продовжувати подібні описи, але суть така: існує межа того, що може витримати будь-який вид збройних сил — незалежно від того, наскільки вони сміливі та/або вправні. Коли ця межа досягнута, результатів не уникнути.

Переслали цей електронний лист? Підпишіться тут, щоб дізнатися більше

Виявляється, Генштаб-У вирішив розформувати 67-му окремою механізованою бригадою ЗСУ. Або принаймні щось на кшталт «розформувати частину, а потім реорганізувати її новою».

PR-відділ бригади гірко нарікає, «мотиви цих дій нам невідомі» – і пояснює це рішення чимось на кшталт «політично забарвленого прийняття рішень» (див. «…можливо, дехто вважає, що розгін ДУК Правий сектор…» тощо).

Втім, “Українська правда ” пише, що були “перевірки” і “перекидання бійців, які становили кістяк цього підрозділу” – “після втрати частини позицій у напрямку Часів Яр”.

….що я читаю як: «…після того, як він залишив свої позиції та втік».

Справді, солдат, якого опитала УП, стверджує, що бригада під керівництвом Валерія Залужого зберігала певну автономію, але Олександр Сірський вимагав порядку та дисципліни. Їм раптом довелося жити за військовими зразками, змінилися командири без необхідного військового звання. Волонтери розцінили це як знищення руху, але насправді це стандартизація ».

Ой… уявіть собі! Бідні хлопці (і дівчата) Правого сектору: стикаючись з російською війною на винищення України, вони були змушені організовуватись і служити як війська регулярного підрозділу регулярних збройних сил, а також підкорятися військовій дисципліні. Дійсно, виконувати накази зверху і займати свої посади – і то незалежно від того, що вони належать до Сектору «Правий», а замість того, щоб робити все, що заманеться, ніби висувати недосвідчених товаришів на передові позиції?

…що це був поганий, поганий, поганий Сірський, «М’ясник», який думав собі, коли очікував, що Правий Сектор поводитиметься як підрозділ ЗСУ?

Настільки несправедливо і, очевидно, це не може не бути політичним рішенням…

Справді… Залишається тільки сподіватися, що героїв, про яких йдеться, засудять до 15 років чищення картоплі та громадських туалетів по Києву. І що це завершальна глава політично мотивованих підрозділів ЗСУ.

***

Інша «новина» – причина російського прориву під Очеретиним. За даними MilitaryLand.net , росіяни зробили те, чого ніколи раніше не робили: атаковані в той час підрозділи змінювалися на важливих позиціях і з них.

47-й мех був на виході, інший підрозділ (115-й мех?) на виході, тобто в процесі прийому.

….і, звісно, ​​вже виснажену 47-му було потім поспішно повернуто назад, і тепер вона має заплатити кров’ю за ще один провал на рівнях безпеки та командування.

А) На рівні безпеки, тому що, перш за все, ця ротація повинна була залишатися в таємниці від росіян. Тим не менш, їх про це повідомили, а потім вчасно здійснили атаку (і то, мабуть, на стику сектору, який раніше утримував 47-й і який досі утримують 129-та бригада ТД і батальйон «Скала»). і,

Б) на рівні командування, оскільки той, хто відповідав за цю ротацію, очевидно, проігнорував той факт, що вже з липня 2022 року росіяни, якщо й досягли якогось значного прогресу, то використовуючи ротацію підрозділів ЗСУ (найкращий приклад). буде Бахмут, падіння якого почалося з падінням Соледару в результаті ротації двох частин ЗСУ).

***

Що ж, принаймні одне можна сказати точно: саме в цьому районі – в районі Очеретиного – ми будемо перевіряти, чи залишився у ВСРФ якийсь серйозний наступальний потенціал.

Якщо так, то російське угруповання військ «Центр» збирається кинути ВКС вперед: Су-30 і Су-35 збираються домінувати в повітрі, витісняючи українські МіГи, Сухої та ЗРК від поля бою, тому Су-34 може здійснювати прямі авіаудари по позиціях ЗСУ. Су-25 і Ка-52 будуть бродити по полю бою на низькій висоті і дивитися, щоб збільшити шкоду і викликати хаос, таким чином розчищаючи шлях для нових штурмових груп.

У такому випадку найближчими днями ми побачимо ще більше відео, подібних до того, з якого зроблено цей скріншот, і на якому буде показано пару російських Су-25, які летять у небі над Іванівським – тому що це роблять війська ЗСУ. навіть не мають ПЗРК, щоб стріляти в них:

Дійсно: тоді ми побачимо ще більше відео, на яких їхні Ка-52 і Мі-28 також над полем бою.

Тим не менш, це «можливий варіант». Чи це вже так: не знаю.

На даний момент можна сказати лише те, що група «Центр» вже намагається «перекинути» позиції ЗСУ безпосередньо на північ і південь від свого проникнення. Розширити його проникнення, щоб забезпечити матеріально-технічне забезпечення уздовж залізничної берми до Очеретиного.

….а якщо ні: ну, тоді росіяни далеко за Очеретино не зайдуть, але українці матимуть «велике жало» в центрі своєї лінії фронту.

 

© 2024 Том Купер

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Поблизу Києва вода перелилася через дамбу і затопило дорогу

Стягнення аліментів…