in

Кешбек за покупку українських товарів дозволить податковій стежити за переказами з карток

У лютому президент Володимир Зеленський оголосив, що до кінця 2024 року для українців запустять програму національного кешбеку. За оплату послуг та товарів, вироблених в Україні, громадянам буде компенсуватись частина суми на спеціальну картку.

З’ясовано, що ідентифікація та верифікація покупця відбуватиметься в державному застосунку Дія. Там зіставлятимуться дані з чека, перевіряючи, чи зареєстрований товар як український, а також інформацію з банку про клієнта. Також Дія визначатиме суму кешбеку, яка повернеться користувачу, та доручатиме банку зарахувати кошти на спеціальну картку.

Проте є нюанс: попри те, що гроші будуть зараховуватись на окрему картку, для можливості отримувати кешбек потрібно буде прив’язати в Дії одну зі своїх персональних банківських карток та дозволити державі переглядати всі транзакції з неї. Це буде обов’язковою умовою для верифікації покупця товару та продукції.

Народний депутат Ярослав Железняк зазначив в Telegram, що такий крок дозволить податковій переглядати всі транзакції. І це не буде обмежено банківською таємницею.

Для запуску програми кешбеку не потрібно ухвалювати спеціальний закон. Запустити її має Кабінет міністрів шляхом ухвалення відповідної постанови.

Щоправда, наразі не зрозуміло, чи буде держава оподатковувати кешбек українців. Якщо ні, то Верховній Раді необхідно буде звільнити ці операції від ПДФО, внісши зміни до Податкового кодексу.

Попередньо відомо, що українці почнуть отримувати кешбек з 1 липня 2024 року.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Ворог готується до великого наступу: на яких напрямках він може відбутися

Україна розширила кількість статей Європейської конвенції з прав людини, які продовжують діяти в Україні в умовах агресивної війни Росії