in ,

Уряд схвалив проєкт бюджету-2024: який планують курс долара та які витрати у пріоритеті

Кабінет Міністрів України 2 листопада подав до Верховної ради законопроєкт про Державний бюджет на 2024 рік після того, як внесли кілька правок до документа.

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк розповів про найважливіші зміни.

Головний документ країни в парламенті вже розглядали в першому читанні. Тепер, за словами Железняка, Кабінет міністрів повернув фінальну версію проєкту до парламенту після поправок.

«Найсерйозніші зміни торкнуться Міністерства зі стратегічних галузей промисловості України та Держслужби спецзв’язку та захисту інформації України (у них пропонують забрати по 4,8 мільярда гривень). Але ці гроші віддають на статтю «матеріально-технічне забезпечення військових частин ЗСУ» в обсязі +9,6 мільярда гривень. А так ще з’явився мінус для Міністерства культури (0,4 мільярда гривень), Бюро економічної безпеки», — йдеться у повідомленні депутата.

При цьому депутат виділив ще кілька важливих змін. Так, у Кабміні пропонують:

  • залишити всі гроші на виробництво серіалів — 445 мільйонів гривень;
  • на 357 мільйонів гривень збільшити видатки на Державне космічне агентство;
  • для Антимонопольного комітету додати 70% бюджету — плюс 241 мільйон гривень.

«Найбільші збільшення у Мінфіну (+0,68 мільярдів гривень, але це сканери), Міністерства соціальної політики (+0,58 мільярда) і Міністерства охорони здоров’я (+0,53 мільярда)», — додав Ярослав Железняк.

Водночас у Міністерстві фінансів України повідомили, що у проєкті  бюджету до другого читання потреба у  зовнішній фінансовій підтримці складає близько 41 млрд дол. США.

Цей обсяг вдалося зменшити з 42,9 млрд дол., зокрема завдяки збільшенню планових доходів у результаті перегляду макропоказників та врахуванню інших додаткових надходжень.

Було уточнено очікувані макроекономічні показники на 2023 рік, які є базою для розрахунку прогнозу на 2024 рік. Зокрема:

  • більш швидке відновлення реального ВВП у 2023 році до  + 5% порівняно із + 2,8% у попередньому прогнозі;
  • курс гривні у 38,6 грн за дол. США на кінець періоду до другого читання порівняно з 40,2 грн за дол. США на перше читання;
  • уточнено очікування щодо зростання споживчих цін у поточному році у бік зменшення – з 14,7% до 7,1% (грудень до грудня).

У прогнозі на 2024 рік було скориговано у бік зменшення показник споживчої інфляції – з 10,8% до 9,7% (грудень до грудня минулого року).

Також скориговано припущення щодо курсу гривні 40,7 грн за дол. США (середній курс за рік) до другого читання порівняно з 41,4 грн за дол. США у попередньому прогнозі.

Дохідна частина проєкту держбюджету збільшена порівняно з І читанням на 22,2 млрд грн і передбачена у сумі 1 768,5 млрд грн, в тому числі по загальному фонду збільшилась на 22,1 млрд грн.

Видатки та надання кредитів збільшено у законопроєкті до другого читання у порівнянні з першим читанням на 95,2 млн грн та становлять 3 355 млрд грн, у тому числі видатки загального фонду – 3 120,6 млрд грн та видатки спеціального фонду – 234,5 млрд гривень.

Тепер проєкт бюджету-2024 має ухвалити Верховна Рада.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Придбав в інтернеті ноутбук, а він не працює: гарантійний термін споживання товарів

У 2024 році в Україні створять 100 навчальних центрів на базі закладів професійної освіти