В Україні створюється єдиний аналітичний інструмент забезпечення публічної безпеки і порядку. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко у телемарафоні «Єдині новини».
Як розповів Леонід Тимченко, до вказаної платформи будуть під’єднані камери відеоспостереження, які сьогодні знаходяться на автодорогах державного значення, у місцях великого скупчення людей, а також ті камери, які під’єднані до муніципальних систем «Безпечне місто». Окрім того, в майбутньому до Єдиної системи відеомоніторингу інтегруватимуть камери, які знаходитимуться у навчальних закладах.
«Якщо говорити про автодороги державного значення, то сьогодні використовуються камери для фіксації перевищення швидкості, проїзду на червоне світло та по смузі громадського транспорту. Кількість таких камер буде збільшуватись залежно від того, яка буде ситуація на дорогах та в тих місцях, де концентрація дорожньо-транспортних пригод велика», – сказав заступник міністра.
Як зазначив Леонід Тимченко, станом на сьогодні у Києві на 1 тисячу населення встановлено 2 камери відеоспостереження. Для порівняння у Римі цей показник складає 4 камери на 1 тисячу населення, у Стамбулі – 7, у Берліні – 8, у Лондоні – 13.
«Тобто, кількість камер відеоспостереження у місті Києві є недостатньою, – зауважив він. – Процес запуску Єдиної системи відеомоніторингу мав бути завершений ще наприкінці 2022 року, утім безпекова ситуація, зокрема повномасштабне вторгнення, призупинило ці процеси».
Наразі ж МВС працює над збільшенням камер автофіксації порушень правил дорожнього руху, які встановлені на автодорогах державного значення. Станом на сьогодні функціонують 244 комплекси автофіксації, а вже до кінця березня передбачено збільшення кількості камер на автошляхах на 50 одиниць.
Також заступник міністра поінформував, що у Верховній Раді України знаходиться на розгляді законопроєкт про Єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки, який буде визначати порядок встановлення камер відеоспостереження, їх адміністрування, а також буде передбачено відповідальність за розповсюдження інформації з камер відеоспостереження.
До Єдиної системи відеомоніторингу стану публічної безпеки, яку впроваджує МВС, планують під’єднати 50 тисяч камер відеоспостереження по всій країні.
Коментарі
Loading…