in

Про початок скринінгу українського законодавства…

На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

Співрозмовники обговорили ключові пріоритети порядку денного відносин між Україною та ЄС на найближчу перспективу, передусім у контексті наближення нашої країни до фактичного початку переговорного процесу щодо вступу України до ЄС.

Глава Української держави та очільниця Європейської комісії домовилися про початок скринінгу українського законодавства, що є черговим кроком на шляху до відкриття переговорів щодо членства України у Євросоюзі.

Окрему увагу сторони приділили важливості розблокування рішення про надання нашій країні 50 млрд євро допомоги ЄС на позачерговому засіданні Європейської ради, яке відбудеться 1 лютого 2024 року. Володимир Зеленський висловив сподівання на досягнення консенсусу в цьому питанні.

Щодо скрінінгу законодавства, то він проваджується вже тривалий час. Деяка частина законодаства змінена або скасована. Хоча два кодексі – Кодекс законів про працю та Житловий – міцний спадок радянщини. Вже не кажучи про Кодекс України про адміністративні правопорушення. Досі значна частина законодавчої бази не відповідає європейським стандартам. Загострюється проблема регулювання підприємництва між господарським та цивільним кодексами і законодавством, відповідно, де все не так однозначно, як того бажають цивілісти та уявляють господарники. А у своїй правовий політиці наша держава, на жаль не дотримується стандартів захисту права людини, навіть під час війни. Тому робота в цьому напрямі є вельми актуальною.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Держохоронпраці України у 2024 році перевірить 19 359 суб’єктів підприємництва

В Україні створюють єдину систему відеомоніторингу