in

В Україні запускають реєстр «Оберіг»: які дані туди вносять і хто матиме до них доступ

В Україні запускають реєстр “Оберіг”, мета якого – вести військовий облік в електронному режимі. Система збирає інформацію про військовозобов’язаних, включаючи контактні, персональні дані, зокрема про сімейний стан, освіту, батьків і не тільки. У Міноборони запевняють, що доступ до неї не є публічним, його мають лише певні законом суб’єкти.

Реєстр “Оберіг” є проєктом Єдиного держреєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістом. По суті це база даних, необхідних для ведення військового обліку.

Як зазначають у Міноборони, мета створення такої системи полягає у повній цифровізації процесів – від електронного квитка до документів військово-лікарських комісій.

Очікується, що введення реєстру “Оберіг” дозволить зменшити кількість помилок, а також унеможливити корупційні ризики, адже кожен крок відстежуватиметься та підтверджуватиметься КЕП. Крім того, ця база даних дозволить заощадити людські та фінансові ресурси держави через цифровізацію.

“Оберіг” надасть доступ до таких послуг: електронне бронювання військовозобов’язаних громадян та електронний військовий квиток, який видаватиметься у вигляді виписки з реєстру.

У базі даних реєстру містяться персональні дані про всіх військовозобов’язаних українців віком від 18 до 60 років. “Оберіг” наповнюється інформацією, зібраною працівниками ТЦК та СП, а також даними з різних державних реєстрів – Податкової, Мін’юсту, Держприкордонслужбою, судовою адміністрацією. Незабаром очікується інтеграція із реєстрами Пенсійного фонду.

До реєстру вносять таку інформацію:

  • ПІБ, дата народження, стать;
  • паспортні дані (реквізити внутрішнього та закордонного паспорта), індивідуальний податковий номер;
  • місце проживання;
  • сімейний стан, відомості про членів сім’ї;
  • відомості про освіту, спеціалізацію;
  • стан здоров’я;
  • місце роботи;
  • відомості про судимість, кримінальну відповідальність.

Також “Оберіг” міститиме інформацію про виїзд за кордон, номери телефонів, адреси електронної пошти, дані про володіння іноземними мовами, право на володіння зброєю, дані про право керування транспортним засобом.

Доступ до інформації у реєстрі мають лише визначені законом суб’єкти. Сьогодні це Міністерство оборони України, Генеральний штаб ЗСУ, Служба безпеки України та Служба зовнішньої розвідки, а також ТЦК та СП як органи ведення реєстру.

Наразі військовозобов’язані можу перевірити дані про себе в реєстрі, але лише за письмового звернення до ТЦК та СП.

Джерело 

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Право особистої безпеки людини. Державний реєстр осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії російської федерації проти України

На блокпостах по всій Україні чергуватимуть працівники ТЦК