Доброго вечора, ми з України!
Війна 2022. День 112й. 15 червня. Літопис.
Сьогодні CNN вийшов із статею американських аналітиків, щодо трьох сценарієв розвитку війні в Україні. Мені вони здалися трохи не повними, без визначення умов за якими вони будуть розвиватися, тому прокоментую
1. Сценарій перший: Росія буде крок-а кроком потихеньку відвоювати все нові і нові частини української території. захоплені території будуть використовуватися як плацдар до нових ескалація.
Мій коментар: такий сценарій можливий за умови постачання на західної зброї набагато менше за потреби. Коли перевага Росії в артилерії, бронетехніки та взагалі вогневої міці буде в пази перевищувати наші спроможності.
2. Сценарій другий: жодна із сторін не зможе добитися критичної переваги, війна перейде у позиційну фазу і буде тягнутися місяці і роки.
Мій коментар: таке вірогідно при наданні нам такої кількості зброї, яка зможе стримувати армію агресора, але не дасть переваги для ведення наступу.
3. Путін при будь яких обставинах оголошує перемогу і зупиняє бойові дії.
Коментар: а ми, що при цьому робимо? Теж зупиняємось?
В такому сценарії ми можемо зупинитися тільки у першому варіанті, коли зброю нам не постачають.
Аналітики CNN не вказали, ще один сценарій, найбільш вірогідний. Західні партнери надають нам таку кількість зброї, яка дозволить викинути агресора на лінії до 24.02 і розпочати перемовини.
Варіант нашого захоплення Краснодарського краю та Ростову я не навожу. Стільки зброї нам не дадуть.
Тому результат сьогоднішньої зустрічі «групи Рамштайн» в Брюсселі буде показовим.
1. Жителі Франції, Німеччини та Нідерландів переважно виступають за надання Україні статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.
Про це йдеться в опитуванні, замовленому Центром “Нова Європа”, яке є в розпорядженні “Європейської правди”.
З-поміж тих, хто визначився зі своєю позицією, надання Україні кандидатства підтримують 68% німців, 65% французів і 65% нідерландців, натомість 32% жителів Німеччини і по 35% – Франції та Нідерландів виступають проти.
Лідери України, Албанії, Чорногорії та Північної Македонії ухвалили спільну заяву про підтримку надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.
Про це розповів президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єрами трьох країн у середу
Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що підтримка України у війні з Росією має включати пропозицію статусу кандидата на членство у ЄС.
Про це Йоганніс сказав після зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном у Румунії
2. Британія незабаром поставить Україні реактивні системи залпового вогню у відповідь на її запит про важке озброєння для відсічі російського вторгнення.
Про це заявив у середу міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.
Адміністрація Байдена планує виділити Україні нову військову допомогу на суму понад $650 млн, яка включатиме протикорабельні ракети Harpoon.
Про це кореспондентам Bloomberg Дженніфер Джейкобс та Ентоні Капаччіо стало відомо від власних джерел.
Німеччина збирається поставити Україні три реактивні системи залпового вогню Mars II замість чотирьох, про які йшлося раніше.
Про це, як пише “Європейська правда”, повідомляє Business Insider.
3. Заступник міністра закордонних справ Польщі Марчин Пшидач наголосив, що Заходу важливо не допустити “втоми від війни” в Україні з огляду на те, що вона може затягнутися на тривалий час.
4. Восьмий апеляційний суд Львова заборонив Соціалістичну партію України – майно партії та всіх її осередків буде передане державі.
За словами провідного аналітика “Чесно” Ігоря Фещенка, аргументи СБУ та Мін’юсту проти СПУ полягали в антиукраїнській і проросійській діяльності партії, а також у висловлюваннях останніх трьох її керівників, передовсім державного зрадника Іллі Киви.
Вчора така сама доля спіткала партію Мураєва «Наші».
5. Перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін розповів, що українські правоохоронці запобігли теракту проти керівництва України.
6. За ініціативи СБУ та за клопотанням прокуратури арештували активи білоруської паливної компанії, що причетна до фінансування агресії РФ, на 20 млн грн. Прокуратура передала активи в управління АРМА.
Про це повідомляють пресслужби Київської міської прокуратури та СБУ.
Серед арештованих активів – корпоративні права та банківські рахунки загальною вартістю майже 20 млн грн: корпоративні права на понад 3 млн грн та понад 17 млн грн грошових коштів.
За перші 100 днів загарбницької війни в Україні Росія витратила більшу частину свого військового потенціалу, тому через кілька місяців їй доведеться уповільнювати наступ, крім того, в країні-агресорі можлива загальна мобілізація.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на високопоставлені джерела в ЄС.
Внаслідок цього у РФ, можливо, залишається лише кілька місяців до того, як їй доведеться призупинити “операцію” для масштабного перегрупування. Кремль також може бути змушений оголосити масову мобілізацію, чого досі президент РФ Володимир Путін уникав, оскільки це було б рівнозначно публічному визнанню, що війна йде не так, як планувалося.
Російські сили за місяць важких боїв за Сєвєродонецьк взяли під контроль більшу частину міста, захисники утримують промзону.
Про це йдеться у щоденному огляді британської розвідки про війну РФ проти України.
Росіяни намагаються штурмувати Сєвєродонецьк з кількох напрямків, через підірвані мости логістика з містом ускладнилась, але шляхи сполучення досі є.
Про це заявив мер Сєвєродонецька Олександр Стрюк в ефірі єдиного марафону новин.
Зведення ГШ на 18.00 15.06.
7. На Харківському напрямку основні зусилля ворога і ділі зосереджуються на утриманні зайнятих рубежів, недопущенні виходу наших військ на Державний кордон України на північ від Харкова.
8. На Слов’янському напрямку основні зусилля агресор зосереджує на продовженні наступу на напрямку Ізюм – Слов’янськ. Ворог безуспішно вів штурмові дії на напрямку Довгеньке – Краснопілля. Противник намагався покращити тактичне положення в районі населеного пункту Долина. Українські воїни дали рішучу відсіч та змусили окупантів відійти.
На Лиманському напрямку активних дій ворог не вів, обстрілював наші підрозділи із ствольної артилерії.
9. На Сєвєродонецькому напрямку окупанти продовжують вогневий вплив по позиціях Сил оборони із ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню. Підрозділи противника ведуть штурмові дії з метою встановлення повного контролю над містом Сєвєродонецьк, бойові дії тривають. У Тошківці наші захисники успішно відбили черговий ворожий штурм.
10. На Бахмутському напрямку противник обстрілював наші війська із ствольної та реактивної артилерії. Українські воїни завдали ворогу втрат під час його наступу на напрямках Василівка – Яковлівка та Василівка – Берестове. Окупанти відійшли.
11. На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних дій ворог не вів. З метою сковування дій та недопущення перекидання підрозділів наших військ на інші напрямки противник здійснював обстріли із мінометів, ствольної та реактивної артилерії.
12. На Південнобузькому та Таврійському напрямках ворог продовжує утримувати оборонні позиції. Намагається вдосконалювати інженерне обладнання позицій у районах населених пунктів Безводне та Іщенка.
З метою протидії технічним засобам розвідки Сил оборони російські окупанти розгорнули комплекс радіоелектронної боротьби у районі міста Мелітополь.
За наявною інформацією, виявлено зміни у бойовому та чисельному складі противника, який діє на території України. Так, угруповання окупаційних військ збільшено на одну батальйонну тактичну групу зі складу 138-ї окремої мотострілецької бригади Західного військового округу.
Крім того, на Бахмутському напрямку противник наростив угруповання батальйонною тактичною групою зі складу оперативного резерву, що була передислокована до Первомайська з району Куп’янська. В райони населених пунктів Комишуваха та Попасна, після відновлення боєздатності, введено окремі підрозділи 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу.
Бережіть себе. Вірте в ЗСУ і все буде Україна!
Чекаємо на результати зустрічі в Брюсселі.
Коментарі
Loading…