in , , ,

Петербурзький міжнародний економічний форум став «токсичним» для більшості західних учасників.

У середу відкрився 25-й Петербурзький міжнародний економічний форум (ПМЕФ). Через російську військову операцію, що триває в Україні, офіційні представники і бізнесмени більшості західних країн захід проігнорували. Тому до Санкт-Петербурга приїхали представницькі делегації лише з 40 держав, включаючи Єгипет, країни-гостя форуму. Але справжній фурор справило участь у ПМЕФ представників руху «Талібан», який влада РФ офіційно вважає терористичним.

Раніше міжнародний економічний форум у Санкт-Петербурзі називали «російським Давосом» за аналогією до найвідомішого такого роду заходу у Швейцарії. На ПМЕФ приїжджали європейські лідери (канцлер ФРН Ангела Меркель, президенти Франції Ніколя Саркозі та Емманюель Макрон, прем’єр-міністр Італії Маттео Ренці), високопоставлені представники міжнародних структур (генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, голова МВФ Крістін Лагард), а головне інвестори з усього світу.

Військова операція Росії в Україні, що продовжується з 24 лютого, як пишуть американські та європейські ЗМІ, зробила ПМЕФ «токсичним» для більшості західних учасників. Спілкуючись із російськими журналістами напередодні форуму, помічник президента РФ Юрій Ушаков підтвердив: цього року офіційних делегацій із так званих недружніх країн не буде.

Нагадаємо, у переліку «недружніх» держав і територій, затвердженому урядом РФ 5 березня 2022 року, 48 суб’єктів, включаючи США та Велику Британію, всі держави-члени Євросоюзу, Австралію, Японію, Канаду, Швейцарію. «Недружніми» вони були оголошені після того, як запровадили санкції щодо Росії. За даними Bloomberg, бізнесмени з низки країн, які увійшли до цього списку, на ПМЕФ все ж таки зареєструвалися, але їх у рази менше, ніж у минулі роки.
Громадяни США та країн Європи, за даними опитувань, різко засуджують Росію та готові на розрив економічних зв’язків із нею через Україну, респонденти в Азії та Африці загалом індиферентні до того, що відбувається в Україні, і виступають за продовження співпраці з РФ. На Близькому Сході та в Латинській Америці думки розділилися, але й там багато хто, навіть засуджуючи військову кампанію Росії в Україні, вважають, що бізнес-зв’язки із нею через це рвати не варто.

Ювілейний ПМЕФ цей розклад наочно підтверджує. У Санкт-Петербург приїхали високопосадовці з більш ніж 40 держав. Посольства 80 країн надіслали своїх дипломатів. В основному це якраз держави Близького Сходу та Африки, Азії, Латинської Америки. Головна країна-гість цьогорічного форуму — Єгипет.
«На форумі належить проаналізувати масштаби соціально-економічних змін у світі, тверезо і всебічно осмислити ситуацію з санкційним тиском на нашу країну з урахуванням того, що цей санкційний тиск навряд чи матиме короткостроковий характер»,— заявив помічник президента. Він висловив сподівання, що на ПМЕФ «будуть висловлені додаткові міркування про те, як нам, Росії, рухатися вперед у економічних і політичних умовах, що кардинально змінилися».

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Війна 2022. День 112й. 15 червня. Літопис від Віктора Чумака.

Із-за відмови європейських споживачів відбувається суттєве скорочення видобутку газу в РФ.