В Україні за січень – листопад 2021 року на 85 тисяч зросла кількість фізичних осіб-підприємців (ФОП). Таких стало майже 2 мільйони.
Це найвищі показники за останні п’ять років, повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот”.
“Темп реєстрацій нових підприємців перекриває закриття старих ФОП. Навіть під час карантинних локдаунів і протестних рухів, спрямованих проти запровадження касових апаратів та інших заходів фіскалізації кількість реєстарції ФОПів була набагато меншою”, – наголошують експерти.
Такі темпи пов’язують із тим, що у 2016-2017 роках у країні провели чистку від “сплячих” ФОП. Відповідно до економічної статистики у 2020 році підприємці перерахували до держбюджету України податків на 52,5 мільярда гривень, в тому числі 37 млрд грн — платники єдиного податку.
Найбільше грошей до бюджету принесли підприємці, які ведуть торгову, інформаційну, а також надають послуги в технічній та іншій професійної діяльності.
Нагадаємо, що за січень – серпень цього року податковий борг ФОПів зріс на 451 мільйон гривень і становив 7,2 мільярда гривень. З них 2,4 мільярда гривень – на національному рівні та 4,8 млрд грн – на місцевому.
Одноразову допомогу в розмірі 8 тисяч гривень отримали застраховані ФОПи та наймані працівники тих галузей бізнесу, які найбільше постраждали під час жорсткого карантину у квітні цього року, зокиреиа це:
роздрібна торгівля;
тимчасове розміщення;
забезпечення стравами та напоями;
демонстрація фільмів;
сфера творчості, мистецтва та розваг;
діяльність у сфері спорту;
організація відпочинку та розваг.
Нагадуємо, що якщо ви працюєте в одній із зазначених галузей і хочете отримати допомогу, у мобільному додатку “Дія” потрібно вказати свої ПІБ, паспортні дані, реєстраційний номер підприємця та адресу реєстрації, а також номер банківського рахунку у форматі IBAN;
Після цього потрібно підтвердити свою згоду на опрацювання персональних даних.
В Україні створюють спецпідрозділ Державної податкової служби, який перевірятиме платників податків в індивідуальному порядку вже з 1 грудня. Також нагадаємо, що наступного року в Україні збільшиться частина податків. Пов’язано це зі зростанням мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму.
За публікаціями у ЗМІ.
Коментарі
Loading…