Посадовець зазначив: якщо порахувати кількість грантів, отриманих університетами, то найбільше їх узяли два львівські виші.
ЛНУ імені Івана Франка (1262 вступники з грантами) та НУ “Львівська політехніка” (1154 вступники з грантами),
– уточнив він.
Далі у списку лідерів, за його словами, – КНУ імені Тараса Шевченка (990), КПІ імені Ігоря Сікорського (588) і Києво-Могилянська академія (531).
Однак краще порівнювати не кількість грантів, а їх відсоток серед студентів-контрактників, оскільки великі університети вочевидь мають шанс отримати більшу кількість вступників із грантами,
– вважає посадовець.
Він додав, що відсоток таких вступників як частина всіх контрактників – це показник того, куди вступають талановиті абітурієнти. Особливо важливим є цей показник щодо закладів, які пропонують широкий спектр спеціальностей.
Винницький також зауважив, що з даних про вступ із грантами видно, що абітурієнти вважають якісною освіту у двох приватних закладах освіти – Українському католицькому університеті та Київській школі економіки.
Чимало грантів отримали мистецькі заклади вищої освіти, й це свідчить про те, що в нас творчі вступники також здобувають високі бали на ЗНО/НМТ, – уточнив заступник.
Що відомо про грантову систему фінансування вищої освіти
- У межах цієї вступної кампанії студенти-першокурсники, які навчатимуться на контракті, вже зможуть отримати грант на навчання.
- Кошти надають безповоротно, тому відпрацювання грант не передбачає.
- Аби отримати державний грант, вступник повинен мати в результатах НМТ (ЗНО) не менш як 150 балів із будь-яких двох предметів (грант першого рівня) або не менш як 170 балів із будь-яких двох предметів (грант другого рівня).
- Зауважимо, що МОН відтермінувало подання заяв на отримання державного гранту до середини вересня.
Коментарі
Loading…