in , ,

МОН створює концепції освітніх галузей: що зміниться

Міністерство освіти і науки України почало розробляти концепції освітніх галузей, які допоможуть зробити навчання сучаснішим і практичнішим. Про це повідомили у МОН.

Мета концепцій — визначити сильні сторони української освіти й запропонувати шляхи вдосконалення тих практик, що показують меншу ефективність.

На основі концепцій будуть створені:

  • програми навчання для вчителів;
  • навчальні програми для учнів й учениць;
  • рекомендації для авторських колективів, які створюють підручники та інші навчальні матеріали;
  • моделі сучасних кабінетів (природничих лабораторій, майстерень, мистецьких студій тощо). Це дасть змогу спрямувати кошти субвенцій на реалізацію цих змін.

Реформа «Нова українська школа» акцентує не лише на знаннях, а й практичності того, що вивчають школярі. Концепції допоможуть цілісно простежити те, що учні й учениці вивчають з 1 до 12 класу, та надати вчительству зрозумілі інструменти, наприклад, як викладати математику так, щоб учнівство могло застосовувати її в реальному житті, як заплатити податки, порахувати бюджет сімʼї чи закупи в магазині.

На кожному етапі роботи залучатимуть громадськість. МОН запрошує освітян і освітянок пройти опитування, щоб поділитися думками та ідеями про те, що саме варто оновити, додати чи зберегти в нинішній системі освіти.

Як відбувається робота

МОН формує спільноту візійних експертів і практиків, які у складі робочих груп аналізуватимуть сучасні освітні тенденції, методи викладання та виклики, що постали перед освітніми галузями під час реалізації реформи НУШ.

Коли чекати результатів?

Перші напрацювання будуть опубліковані навесні 2025 року. До цього часу триватимуть регулярні опитування й зустрічі з учителями, учнями й батьками, щоб врахувати їхні ідеї та потреби.

Рейтинг публікації

-2 points
Upvote Downvote

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У застосунку “Дія” з’явилися дві нові військові облігації: які їх умови

Правоохоронці проводять масштабні обшуки на об’єктах Укрзалізниці: яка причина