in ,

Європарламент проти РФ: резолюція щодо ситуації в Азовському морі

Євросоюз в черговий раз підтвердив, що ні за яких обставин не відмовиться від надання підтримки Україні. Резолюція Європарламенту щодо ситуації в Азовському морі (2018/2870 (RSP)), має важливе політичне, правове та інформаційне значення.

У резолюції Європарламент звинуватив Росію в незаконному будівництві Керченського моста, газопроводу та прокладання підводних кабелів в незаконно анексувала Кримський півострів без згоди України. Європарламент визнав даний факт ще одним порушенням суверенітету і територіальної цілісності України з боку Російської Федерації. Також Європарламент звинуватив Росію в тому, що Керченський міст через свої габарити унеможливив проходження через Керченську протоку в Азовське море вантажних суден Панамакс-класу, на які припадає понад 20% всіх морських перевезень.

У пункті «D» резолюції йдеться про те, що Росія часто і недобросовісно блокує і інспектує судна, що проходять через Керченську протоку в українські порти або виходять з них, умисно затримує суду під виглядом перевірок до одного тижня. Все це призводить до зниження вантажопотоків і відчутних фінансових втрат для регіональної економіки України і компаній, судна яких підпадають під дію цього режиму. За даними українських урядових джерел, до кінця вересня 2018 року понад 200 суден були змушені пройти цю надмірну процедуру, в тому числі понад 120 суден, зареєстрованих в ЄС, але при цьому суду під російським прапором були від такого контролю звільнені.

У пункті «E» резолюції встановлена ​​триває російська агресія на сході України. В іншій частині резолюції Європарламент як зазвичай висловив заклопотаність про посилення і надмірної мілітаризації Росією басейну Азовського моря. Європарламент закликав ОБСЄ до посилення моніторингової місії в районі Азовського моря, до покарання європейських компаній, які свідомо проігнорували режим санкцій ЄС і взяли участь в будівництві Керченського моста, до проведення ревізії діючих обмежувальних заходів ЄС щодо РФ, до обміну інформацією про будь-яких національних митних або кримінальних розслідуваннях випадків потенційних порушень режиму санкції і так далі.

Розглянемо основні наслідки резолюції.

Політичні наслідки

Європарламент в черговий раз висловив підтримку Україні і заявив про допущені Росією порушеннях міжнародного і українського права. Іншими словами, Євросоюз в черговий раз підтвердив, що він ні за яких обставин не зверне зі свого курсу з надання підтримки України.

Правові наслідки

Резолюція має рекомендаційний характер, проте окремі її положення створюють важливі правові наслідки. Буде посилена діяльність моніторингової місії в районі Азовського моря, що робить вірогідним, що за результатами її діяльності щодо Росії буде введений черговий пакет санкцій за виявлені порушення міжнародного права та українського законодавства. Режим санкцій буде підданий ревізії, все «чорні діри» в дотриманні санкційних норм будуть закриті. За порушення режиму санкції керівництво європейських будівельних компаній, які брали участь в будівництві Керченського моста, буде покарано в порядку кримінального провадження. З боку ОБСЄ та інших міжнародних організацій ситуація в районі Азовського моря буде взята на особливий контроль.

За прецеденту аналогічна резолюція може бути прийнята в грудні на Генеральній асамблеї ООН спільно з резолюцією «Про порушення прав людини в окупованому Криму». Судячи з усього, Росія не збирається усувати допущені порушення, навпаки — буде посилювати напруженість і ескалацію конфлікту, а також створювати перешкоди для України і її партнерів в Азовському морі. Отже, найближчим часом слід очікувати введення чергових санкцій проти Росії, і не тільки з боку Еврозоюза, але також США та інших країн.

Зрозуміло, що ці санкції (через їх надмірній м’якості, невідповідною ситуації, що склалася) не призведуть до усунення допущених Росією порушень норм міжнародного права і законодавства України. Але, як то кажуть, крапля точить камінь.

Інформаційні наслідки

Сам факт прийняття та оприлюднення даної резолюції в численних західних і інших ЗМІ зробив істотний вплив на формування громадської думки в країнах ЄС, США та інших щодо діяльності Росії як держави-окупанта, який продовжує злісно порушувати міжнародне право, законодавство України та права різних економічних суб’єктів. Все це робить Росію все більш токсичною країною і міжнародним ізгоєм.

Юрій Шуліпа, юрист, директор Інституту національної політики

Джерело: ЛІГА.net

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Дуда не вважає тему німецьких репарацій закритою

Маленька битва за велику Адвокатуру, або Чому я підтримую законопроект 9055