in , , , ,

УКРАЇНА ОПІКУЄТЬСЯ ГЛОБАЛЬНИМ  АЛЬЯНСОМ З ПОПЕРЕДЖЕННЯ СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЬСТВА ПІД ЧАС ВІЙНИ

Співголовування України в зазначеному альянсі триватиме до кінця 2023 року.

Україна долучилася до міжнародних зусиль протидії сексуальному насильству під час війни через участь у новоствореному Глобальному альянсі з попередження сексуального насильства. Про це інформує «Урядовий портал» і наголошує, що відповідні домовленості були зафіксовані під час зустрічі української та британської делегацій в межах 67-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок у Нью-Йорку. У зустрічі взяла участь онлайн також перша леді України Олена Зеленська.

Глобальний альянс був ініційований Лордом Ахмадом Вімблдонським, головою делегації Сполученого Королівства та спеціальним представником Прем’єр-міністра Великої Британії з питань запобігання сексуальному насильству під час збройних конфліктів.

«Вдячні Британії за активну позицію та підтримку України. Після першої інформації про випадки сексуального насильства щодо українців з боку російських військовослужбовців, Британія невідкладно розпочала надавати допомогу Україні. І сьогодні ми запустили Альянс, який розширить межі такої підтримки, а також співпраці з іншими країнами світу», – зазначила Віце-прем’єр-міністр Ольга Стефанішина, голова української делегації на 67-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок.

У складі Альянcу наразі перебуває вже 13 країн світу, зокрема: Австралія, Люксембург, Колумбія, Японія, Південна Корея, Нігерія, США, Йорданія, ОАЕ та інші.

«До Альянсу вже приєдналось багато різних країн світу та ми розраховуємо, що з часом їх буде більше. Постраждалі від сексуального насильства мають бути впевнені, що їхніх кривдників, зокрема тих, хто віддавав злочинні накази буде покарано як на національному, так і міжнародному рівні», – наголосила Ольга Стефанішина.

Разом з Україною співголовування в Альянсі також прийняла Колумбія.

«Завдання Глобального альянсу – ефективне і значуще включення постраждалих від сексуального насильства в процес розробки та реалізації політик на міжнародному та національному рівнях. Таке включення постраждалих означає створення умов для надання послуг і задоволення потреб постраждалих, а також постійний діалог з ними», – підкреслила Урядова Уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, Віце-голова української делегації у Нью-Йорку.

 

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Крупнейший склад боеприпасов в Восточной Европе находится в Приднестровском регионе…  У властей Молдовы к нему доступа нет

01 квітня 2023 року набуває чинності Закон України від 12 січня 2023 року № 2888-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг»