Як відомо 12 січня 2021 року, президент Володимир Зеленський підписав довгоочікуваний Закон «Про електронні комунікації». Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень, набере чинності він з 01 січня 2022 року.
Основна ціль цього Закону – наблизити Україну до європейських стандартів у сфері електронних комунікацій.
Проте у ньому міститься досить важливе положення щодо спаму, яке заслуговує на увагу тих, хто здійснює продаж електронних контентів.
В ст. 120 «Захист кінцевих користувачів від спаму» Закону звучить так:
«1. Забороняється умисне масове розсилання електронних, текстових та/або мультимедійних повідомлень без згоди (замовлення) кінцевих користувачів (спаму) на їх адреси електронної пошти або термінальне обладнання, крім повідомлень постачальника електронних комунікаційних послуг, пов’язаних з наданням ним електронних комунікаційних та/або інформаційних послуг, а також крім особистих повідомлень кінцевих користувачів, які не носять масовий характер та розсилаються з некомерційною метою кінцевих користувачів послуг електронних комунікацій.
2. Кінцеві користувачі можуть використовувати номери телефонів чи інші мережеві ідентифікатори абонента, отримані будь-якими особами у процесі продажу товарів чи надання послуг, для надсилання реклами з метою продажу товарів або послуг лише за умови наявності згоди кінцевого користувача, в тому числі в електронній формі, та якщо кінцевий користувач отримує можливість безкоштовно в будь-який час у простій і зрозумілій формі відмовитися від використання своїх даних».
Таким чином, як тільки Закон набуде чинності, для надсилання рекламних повідомлень на електронну пошту, телефон, тощо, необхідно мати на увазі що потрібно:
згода самого користувача, якому ви це повідомлення надсилаєте;
обов’язкова наявність можливості у користувача відмовитися від вашої розсилки.
У разі відсутності одного з цих елементів відносин ваша реклама порушуватиме законні права користувача електронних комунікаційних послуг.
Більше того, пропонується ввести в КУпАП спеціальну статтю 148 «Розсилання спаму чи комерційних електронних повідомлень без згоди отримувача» зі штрафами: 100-200 нмдг власне за розсилання спаму і 200-500 нмдг за ненадання можливості відмовитися від розсилання чи надсилання без надання інформації про особу відправника.
Чомусь остаточний проект не містив норми щодо змін в КУпАП. Проте потрібно бути готовими до того, що така стаття у Кодексі України про адміністративні правопорушення все таки з’явиться.
Джерело: rada.gov.ua
Коментарі
Loading…