in

НАБУ почало розслідування, пов’язане із закупівлею вакцини від COVID-19

Заступник голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук повідомив журналістам , що НАБУ буквально днями почало розслідування умов закупівлі вакцин проти COVID для України.

Він зазначив, що правоохоронці зараз розслідують обставини закупівлі вакцин від коронавируса МОЗ, однак не надав ніяких деталей і прізвищ.

Розслідування може стосуватися скандалу, який розгорівся близько місяця тому навколо договору про закупівлю китайської вакцини виробництва Sinovac через компанію “Лекхім”. неодноразово заявлялося, що МОЗ заблокував переговори про закупівлю вакцин з іншими постачальниками і фармкомпаніями, що може свідчити про корупційну складову в процесі закупівлі вакцин. За словами керівника закупівельного агентства, його відомство перебувало на фінальному етапі переговорів з рядом компаній і готово було укласти договори на поставку препаратів в Україну, проте в останній момент в переговори втрутився МОЗ, фактично зупинивши їх.

Таким чином, переговори про закупівлю успішно завершилися лише з компанією “Лекхім”, хоча в МОЗ заявляли, що препарати були готові поставити інші компанії. Крім того, вартість вакцини Sinovac для України неодноразово називали завищеною, а її ефективність залишає бажати кращого і суттєво поступається західним аналогам.

Джерело: УНН

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Щотижневий огляд рішень, ухвалених Верховним Судом (за період із 1 по 5 лютого 2021 року)

За спам прийдеться відповідати