in ,

Захищати себе ніколи не пізно!

Випадки, коли під час подання документів до Пенсійного фонду України до пенсії не зараховують частину трудового стажу або навіть періоди навчання, трапляються не поодинокі. З подібними проблемами громадяни часто звертаються до центрів з надання безоплатної правової допомоги. Юристи центрів допомагають громадянам. Готуються позовні заяви до суду із вимогою визнати дії Пенсійного фонду України протиправними та зобов’язати зарахувати до трудового стажу чоловіка вищевказаний період навчання Суди такі позовні вимоги задовольняють.
А чи зобов’язані органи Пенсійного фонду України зараховувати для призначення пенсії період проходження навчання. Так, оскільки відповідно до пункту «д» частини третьої статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.
Увага! Час навчання у зазначених закладах після 1-го січня 2️⃣0️⃣0️⃣4️⃣ року (якщо особа не працювала) не зараховується до страхового стажу, оскільки студенти не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.
Постає питання, а що робити, якщо відповідний період навчання не записано до трудової книжки.
У даному випадку до органу Пенсійного фонду України необхідно надати копію диплому (посвідчення, свідоцтва) про здобуття відповідної освіти або уточнюючу довідку з місця навчання, яка підтвердить період навчання особи.
Що робити, якщо особі відмовляють у зарахуванні відповідного періоду до трудового стажу
Потрібно звертатись до суду та оскаржувати дії органів Пенсійного фонду України, зобов’язуючи їх зарахувати відповідний період.
Координаційний центр з надання правової допомоги

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ААУ проводить ювілейний 10-th Kyiv Criminal Law Forum

Для ФОПів змінюється порядок ведення обліку доходів і витрат.