in , ,

Закон про ленд-ліз для України схвалено Конгресом США

Закон про ленд-ліз для України схвалений Конгресом США і направлений на підпис президенту Байдену.

Закон не застосовувався з Другої світової війни,

Україна не повинна платити заздалегідь за американські поставки техніки та зброї

У четвер увечері його схвалила Палата представників, причому переважною більшістю голосів від обох партій: 417 конгресменів проголосували за і лише 10 – проти (всі 10 – республіканці).

Двопартійний законопроект, вперше представлений у січні сенатором-республіканцем Джоном Корніном та демократом та Беном Кардіном, дає додаткові повноваження президенту США щодо прийняття рішень щодо постачання та оренди оборонної військової техніки Україні, коли це відповідає інтересам національної безпеки США.

Президент Джо Байден і зараз може використовувати повноваження щодо ленд-лізу відповідно до Закону про контроль за експортом зброї, але схвалений законопроект скасовує кілька вимог, передбачених цим законом, і спрощує процедуру постачання озброєнь в Україну і, якщо це буде потрібно, до країн Східної Європи. у 2022-2023 роках.
Україна не повинна платити заздалегідь за американські поставки техніки та озброєння.
Сенат США вже схвалив цей законопроект 7 квітня.

«Українські сили продемонстрували неймовірну силу та хоробрість, і ми маємо знову послужити арсеналом демократії та забезпечити їх повним набором ресурсів, необхідних їм для захисту свого суверенітету», — йдеться у заяві сенатора Корніна після ухвалення законопроекту Палатою представників.Він додав, що цей закон змінить правила гри для України.

Закон про ленд-ліз був прийнятий в 1941 при президенті Франкліні Д. Рузвельте, щоб допомогти озброїти британські війська, що борються з Німеччиною. Але потім цей закон зіграв важливу роль у війні СРСР із Гітлером.
Закон про ленд-ліз дозволяв президенту США здавати в оренду або позичати військову техніку будь-якій іноземній державі, «захист якої президент вважає життєво важливим для оборони Сполучених Штатів».

Конгресмен Адам Шифф після голосування у четвер заявив, що «цей закон відродить ту ж програму часів Другої світової війни, яка уповноважує Пентагон і президента більш ефективно постачати військову допомогу та інші життєво важливі вантажі нашим союзникам. Українці показали себе надзвичайно здібними та стійкими перед лицем російської агресії. І з огляду на наші ресурси ми можемо допомогти надати всі необхідні засоби для стримування сил Володимира Путіна доти, доки ціна його кривавої війни не стане для нього надто високою».

Сайт “Голосу Америки”

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Підтримка від ЄС в сфері культури та освіти

Як засвідчити справжність підпису на документах за умов війни