Засновник правозахисного проекту Gulagu.net Володимир Осєчкін написав відкритий лист президенту Росії Володимиру Путіну із закликом призначити перевірку за фактами вбивств та тортур “понад 100 ув’язнених” та пропозицією посилити покарання за тортури.
“У Росії недобросовісні силовики, прикриваючись владою та погонами, б’ють, катують і ґвалтують співгромадян, які перебувають у свідомо безпорадному стані та становищі. <…> Подібні злочини мають каратися реальним терміном позбавлення волі аж до довічного строку позбавлення волі щодо організаторів конторів катувань”, — йдеться у листі.
Осєчкін закликав Путіна доручити генпрокурору Росії Ігорю Краснову та голові Слідчого комітету Олександру Бастрикіну особисто провести перевірки більш ніж за 200 зверненнями Gulagu.net за 2014–2021 роки про “багатомільярдні розкрадання” співробітниками ФСБ і ФСВП, а також убивств та збитків.
У тому числі провести всестороннє розслідування за фактом вбивства Пшеничного Валерія. Винахідник та бізнесмен було знайдено мертвим у петербурзькому СІЗО у лютому 2018 року.
У листі сказано, що працівники ФСБ та ФСВП причетні до афер, зриву держоборонзамовлення.
Правозахисник також просить провести розслідування щодо співробітників ФСБ та ФСВП, які, використовуючи посадове становище, фальсифікували докази проти правозахисників, примушували ув’язнених та їхніх родичів підписувати “заздалегідь підроблені свідчення” проти самого Осєчкіна та його родичів.
Засновник Gulagu.net також запропонував випустити на федеральному каналі фільм-розслідування про “катувальному конвеєрі”, амністувати потерпілих від катувань ув’язнених та розпочати кампанію зі звільнення “невинних, у яких вибивали свідчення та кого примушували до самооговорів”.
4 жовтня представники правозахисного проекту Gulagu.net заявили, що вивезли з Росії “секретний відеоархів” російських спецслужб, в якому, зокрема, є записи з тортурами та зґвалтуваннями ув’язнених у колоніях.
Процес тортур знімався на службові відеореєстратори. Засновник проекту Володимир Осєчкін заявив, що “нові докази” доводять системний характер тортур і причетність співробітників ФСВП та управлінь ФСВП по Іркутській, Саратовській та Володимирській областях “до даних масових насильницьких злочинів”.
Незабаром після публікації відео з тортурами у туберкульозній лікарні ФСВП у Саратові було знято найвище керівництво регіональної структури служби.
МВС оголосило у розшук Сергія Савельєва, який передав правозахисному проекту Gulagu.net відеоархів ФСВП із записами тортур ув’язнених.
За публікаціями у ЗМІ.
Коментарі
Loading…