in ,

в Київському слідчому ізоляторі зазвичай нема жодного вільного місця в платних камерах. А їх — майже 50

Вже більше двох років в Україні функціонує проєкт «Платні камери в СІЗО». Ціни на них коливаються від 4 тисяч до 14 тисяч гривень на місяць. Київ тут є найдорожчим. Але при цьому в Київському слідчому ізоляторі зазвичай нема жодного вільного місця в платних камерах. А їх — майже 50.

«Однозначно, що цю послугу варто розширювати. Криміногенна ситуація в країні через війну не погіршилася. Але СІЗО все ще залишаються переповненими, бо ми залежні від рішень суду, які могли б розвантажити ізолятори. Але допоки судові процеси лише тривають, а ми вже поміщаємо людину в нестерпні умови. Адже зазвичай умови в слідчих ізоляторах, де людина тільки очікує на вирок суду і юридично ще не є винною, — значно гірші, аніж у в’язницях, де вже засуджена особа відбуває покарання. СІЗО зазвичай дуже зношені, бо розташовані в старовинних будівлях 18 століття, переповнені, мають погані та неналежні умови. А кошти на в’язничну систему виділяються з державного бюджету за залишковим принципом, особливо що стосується капітального ремонту. Саме тому проєкт «Платні камери в СІЗО» є затребуваним», — про це розповіла заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька в інтерв’ю для «Українського радіо».

За два роки функціонування пілотного проєкту «Платні камери в СІЗО» було зібрано 21 мільйон грн. до спецфонду, звідки кожен слідчий ізолятор використовує ці гроші на ремонт безкоштовних камер. Платна кімната покращеного побуту виглядає краще та містить невеликий обсяг побутової техніки: чайник, холодильник, мікрохвильову піч. За це надлишкове обладнання людина і платить.

При впровадженні проєкту «Платні камери в СІЗО» фахівці Мін’юсту «надихалися» американськими приватними в’язницями.

«Європейські партнери достойно оцінили ініціативу щодо платних послуг на прикладі Київського слідчого ізолятора. Це був своєрідний синтез, який вирішує низку наших проблем: і низьке фінансування, і погані умови в СІЗО, і корупційна складова. Звісно, проєкт не вирішує системно проблеми капітальних ремонтів слідчих ізоляторів, але допомагає людям, які можуть дозволити собі купити та придбати цю послугу. Вони не вступають у корупційні зв’язки із адміністрацією СІЗО для того, щоби поліпшити своє перебування до рішення суду», — зазначила Олена Висоцька.

Наразі Мін’юст цифровізує цю послугу і запроваджує можливість онлайн-бронювання місця у платній камері. Це усуває людський фактор від ухвалення рішення, кому саме надати таке місце. Сплатити за користування платною камерою можна ТУТ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

НПУ актуалізувала таблицю щодо порядку оподаткування податком на доходи фізичних осіб операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна

В РФ продолжаються провокации против партии “Яблоко” (рос. мова)