in ,

запрацювала Міжнародна платформа для звільнення незаконно утримуваних Російською Федерацією цивільних громадян

У понеділок, 26 лютого, в Україні запрацювала Міжнародна платформа для звільнення незаконно утримуваних Російською Федерацією цивільних громадян.

Про це повідомив омбудсмен з прав людини Дмитро Лубінець.

За словами Лубінця, це перший крок до об’єднання зусиль, щоб звільнити цивільних осіб, яких незаконно утримує агресор.

“У 2014 році все розпочалося в Криму. 10 років як війська Росії вдерлися на територію незалежної держави. Вже тоді були перші затримання. Загалом 208 увʼязнених у Криму, ми знаємо про них поіменно. Тоді світ висловив глибоке занепокоєння щодо окупації Криму, а згодом — частини Донецької та Луганської областей. Саме тому країна-терорист пішла далі”, — підкреслив омбудсмен.

Під час виступу на відкритті Міжнародної платформи посадовець наголосив, що Росія не лише окуповує території України, а й незаконно затримує, безпідставно звинувачує у злочинах та позбавляє волі українських цивільних громадян на ТОТ, зокрема й в Криму. За його словами, російська армія затримує цивільних через етнічне походження, віросповідання, переконання й погляди.

За даними Лубінця, лише з 2022 року близько 28 тисяч осіб вважаються зниклими безвісти за особливих обставин та незаконно позбавленими особистої свободи внаслідок збройної агресії Росії проти України. Вдалося звільнити лише 147 громадян, які перебували у незаконному утриманні.

Омбудсмен запропонував кроки задля звільнення цивільних осіб, які є жертвами насильницьких зникнень:

  • країни світу мають запровадити пакет міжнародних санкцій та кримінальне переслідування за принципом універсальної юрисдикції проти посадових осіб РФ, винних у незаконному позбавленні волі цивільних;
  • необхідно здійснювати заходи дипломатичного випливу, спрямовані на створення стоп-ефекту для Росії;
  • видати ордера на арешт Міжнародним кримінальним судом російським посадовим особам, які винні у насильницьких зникненнях українських цивільних громадян;
  • отримання МКЧХ повного доступу до військовополонених і жертв насильницьких зникнень у Росії та на ТОТ.

“Росія має понести відповідальність за злочини! Адже одні злочини відкривають шлях іншим, а безкарність — породжує ще більші апетити агресора! Ціль України — повернути всіх на рідну землю, і весь цивілізований світ разом з нами”, — підсумував посадовець.

Нагадаємо, омбудсмен з прав людини Дмитро Лубінець під час форуму “Україна. Рік 2024” заявив, що за неофіційними даними, приблизно 28 тисяч українців перебувають в російських катівнях.

Джерело: https://trueua.info/news/

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Війну перенесли на третій рік і не шукатиме компромісу з Росією

Загубили диплом – не біда: у Дії запрошують на тестування нової послуги