in

Які санкції загрожують за втрату військового квитка і як його поновити

Втрата військового квитка в Україні може призвести до серйозних штрафних санкцій, які становлять від 510 до 1700 гривень. Для відновлення документа особа повинна звернутися до відповідних військових органів, що має бути зроблено протягом 6 місяців з моменту втрати.

OBOZ.UA з’ясував, які штрафи передбачаються за втрату військового квитка та як його поновити. Інформація щодо штрафних санкцій міститься у статті 211 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

При недбалому зберіганні військового квитка, що призводить до його втрати або пошкодження, особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності. Згідно зі статтею 211 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за це передбачено штраф у розмірі від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить від 510 до 850 гривень. У разі повторного порушення відповідальність може бути збільшена до від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, або від 850 до 1700 гривень.

Для відновлення втраченого або пошкодженого військового квитка необхідно звернутися до відповідних військових органів.

Згідно з процедурою, передбаченою Міністерством оборони України, військовий квиток може бути відновлений у разі втрати, крадіжки, пошкодження або знищення документа внаслідок стихійного лиха. Також відновлення можливе у разі зміни особистих даних власника, таких як прізвище, ім’я або по батькові.

Для отримання нового військового квитка необхідно звернутися до командира (у випадку військовослужбовців) або керівника територіального центру комплектування і соціальної підтримки (у випадку військовозобов’язаних або резервістів). У разі втрати документа, особа має право звернутися за його відновленням не раніше 5 днів, але не пізніше 6 місяців з моменту втрати. 

Військовий квиток не тільки засвідчує статус особи, але також є обов’язковим для військовозобов’язаних осіб, які працюють або навчаються. Невиконання цієї вимоги також може призвести до адміністративного покарання.

Воєнний стан в Україні підсилює важливість дотримання вимог військового обліку, і в разі порушення цих правил винні особи можуть стати об’єктом адміністративних штрафів, які передбачаються законодавством.

Рейтинг публікації

-1 points
Upvote Downvote

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Експерт розповів, які загрози чекають на Харків при подальшому наступі росіян

В Україні презентували каталог індустріальних парків