in

Годинник Судного дня зупинили на позначці 90 секунд до «ядерної півночі»: що це означає

Годинник Судного дня, який встановили у 1947 році, є незвичайним годинником. Так вчені намагаються виміряти, наскільки близько людство підійшло до знищення світу.

У вівторок, 23 січня, годинник знову перевели, але стрілки зупинили, як і минулого року, за 90 секунд до півночі – на 23:58:30. Про це йдеться у статті «Бюлетеня вчених-атомників».

Експерти, які приймають рішення про переведення часу на Годиннику Судного дня, зазначили, що «зловісні» тенденції 2023 року продовжують вказувати світові на глобальну катастрофу.

«Війна в Україні, а також поширена і зростаюча залежність від ядерної зброї збільшують ризик ядерної ескалації. Китай, росія та США витрачають величезні суми на розширення чи модернізацію своїх ядерних арсеналів, збільшуючи постійну небезпеку ядерної війни через помилку чи прорахунок», – йдеться у заяві.

Експерти нагадали, що минулого року Годинник був переведений на позначку 90 секунд до півночі – найближчий до глобальної катастрофи час – багато в чому через погрозу росії застосувати ядерну зброю у війні проти України.

«Сьогодні ми знову переводимо Годинник Судного дня на 90 секунд до півночі, тому що людство продовжує стикатися з безпрецедентним рівнем небезпеки. Наше рішення не слід сприймати як знак того, що ситуація в галузі міжнародної безпеки покращилася. Натомість лідери та громадяни всього світу повинні сприйняти цю заяву як суворе попередження та терміново відреагувати, ніби сьогодні був найнебезпечніший момент у сучасній історії. Тому що це цілком можливо», – вважають аналітики.

Серед ризиків для людства, окрім війни росії проти України, експерти назвали збагачення Іраном урану та створення ядерної зброї КНДР, війну між Ізраїлем та ХАМАС, глобальні зміни клімату, біологічні загрози, а також небезпечний розвиток штучного інтелекту.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

НАБУ завершило розслідування щодо привласнення 312 млн грн Міноборони при будівництві складів

Польські фермери розпочинають масштабні протести щодо імпорту з України