in ,

Українські розробники створюють гру про Голодомор: вже можна переглянути трейлер

Українська студія Stellarium gaming створює пригодницьку двовимірну гру про виживання дитини на Харківщині у часи Голодомору. Це з тим, щоб якомога більше людей у світі дізналися про геноцид українців у 1932–33 роках.

Перед 90-ю річницею Голодомору розробники запустили сторінку гри на платформі Steam і оприлюднили перший трейлер.

Події у Famine Way розгортаються у Переяснівці на Харківщині, одному з сіл, що вимерло через штучно організований радянською владою Голодомор.

Головна героїня гри — десятирічна Оленка. Історія починається з того, що батько і старший брат дівчинки забрали з дому цінні речі та пішли з села у пошуках їжі, але так і не повернулися. Матір, маючи при собі двох голодних доньок, зважується на крадіжку зерна, проте її затримують комуністи та ставлять перед вибором: віддатися за їжу або бути розстріляною. Жінка не переступила через власну гідність, її убили. Далі ж на руках в Оленки помирає її п’ятирічна сестра. У цих обставинах дитина, яка постійно відчуває голод і страх, втрачає здатність говорити.

На початку гри до знеможеної Оленки прибивається лелеченя. Перша її думка — з’їсти птаху. Проте в якийсь момент дитина усвідомлює, що лютий голод усе одно не змусить її зробити цього. У дівчинки прокидається відповідальність за життя тварини, вона вирішує втікати з села, щоб урятуватися.

Для створення сюжету гри автори вивчали літературу, фільми та задокументовані свідчення жертв Голодомору. Це дало змогу сформувати реалістичний збірний образ української селянської сім’ї та ціле коло персонажів, зокрема антагоністів — комуністів.

Оскільки головна персонажка гри, за задумом, не говорить, зрозуміти її почуття, переживання, а також усю складність і трагічність її шляху гравцям допомагатиме музика та мелодії, які Оленка награє на сопілці.

Чи врятується Оленка? Чи знайде батька й брата? Який може бути фінал у «Голодного шляху»? Дотримуючись засад реалізму та прагнучи передати правду про Голодомор 1932-33 років, розробники залишають фінал гри відкритим: кожному гравцеві доведеться зрозуміти це для себе.

Як розповів керівник проєкту Матвій, до кінця листопада розробники планують представляти її у соцмережах, щоб привернути увагу аудиторії. Для цього використовуватимуть YouTube, TikTok, Instagram, а для зв’язку з англомовною спільнотою — X та Reddit.

Наприкінці зими розробники планують викласти на платформі Steam безплатну демоверсію гри, щоб якомога більше людей могли познайомитися з нею.

«Ми спеціально не робили гру складною, вона лінійна, і триває до трьох годин, щоб можна було пройти за один вечір. Це для того, щоб привернути увагу людей, які не звикли грати в комп’ютерні ігри, але чутливі й зацікавлені в тематиці, закладеній у ній», — пояснив Матвій.

Вихід гри попередньо планують до Дня Незалежності 2024 року. Якщо ж виникнуть затримки — на 91-шу річницю Голодомору в листопаді-24.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Уряд змінив умови програми обміну старих ламп розжарювання на LED

На Полтавщині депутат вимагав з фермера 67 тисяч доларів за вирішення земельного питання