in , ,

НАБУ завершило розслідування щодо привласнення 312 млн грн Міноборони при будівництві складів

Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування у кримінальному провадженні про недобудовані військові склади Міністерства оборони, – передає Укрінформ.

Серед підозрюваних – народний депутат VIII скликання та його помічник, колишній перший заступник начальника Генерального штабу ЗСУ, директор підконтрольної компанії, двоє колишніх та чинних військовослужбовців старшого та вищого офіцерського складу.

Як встановило слідство, у 2018 році Міністерство оборони уклало з підконтрольними народному депутату компаніями контракти на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет та боєприпасів Збройних сил України на загальну суму орієнтовно 3 млрд грн.

Частиною цих коштів депутат планував заволодіти. Проте зробити це йому заважали законодавчі обмеження, які дозволяли Міноборони сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт.

З метою реалізації злочинного наміру народний депутат і його помічник, шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ, забезпечили прийняття змін до постанов Кабінету Міністрів, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів.

У результаті протягом листопада-грудня 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад 312 млн грн.

Втім, будівництво об’єкта, який мав би підсилити обороноздатність країни, фактично не розпочали, а отримані кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній, – підкреслили у НАБУ.

25 жовтня 2023 року НАБУ і САП повідомили учасникам злочину про підозру. У січні 2024 року їм повідомили про зміну раніше повідомленої підозри.

6 листопада Вищий антикорупційний суд обрав Микитасю запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Викрали водія, щоб дізнатися про його господарів: озброєні бандити нападали на забезпечені родини

Годинник Судного дня зупинили на позначці 90 секунд до «ядерної півночі»: що це означає