Кабінет Міністрів України розгляне проєкт постанови експериментального проєкту «єБронювання».
Згідно з проєктами постанов, заброньованими можуть бути працівники критичної інфраструктури, підприємств, яким встановлено мобілізаційні завдання, або тих, які забезпечують ЗСУ та інші військові формування.
Забронювати можна до 50% кількості військовозобов’язаних і більше за наявності необхідного обґрунтування. Керівники підприємств та їхні заступники, а також працівники паливно-енергетичного комплексу підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.
Процедура бронювання буде виконуватись у системі електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта».
Для бронювання працівників підприємство має подати повідомлення про включення до переліку підприємств для бронювання військовозобов’язаних на порталі «Дія». Відповідь про включення формується протягом 3 робочих днів після подання повідомлення.
Для підтвердження надання військовозобов’язаному відстрочки на порталі «Дія» формується витяг про бронювання з QR-кодом, який потім буде скануватись під час перевірки, та надсилається в електронний кабінет користувача.
За попередньою інформацією, в документі буде присутній пункт щодо погодження підприємствами бронювання з ТЦК. Згідно з документом постанови про зміну порядку бронювання, подання списку військовозобовʼязаних підприємством блокується у разі:
- перевищення кількості військовозобов’язаних, дозволеної для бронювання;
- не проведення встановленим порядком підприємством, установою і організацією звіряння у поточному та минулому роках даних списків персонального військового обліку з обліковими документами відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, в яких вони перебувають на військовому обліку.
Строк дії відстрочки:
- до 6 місяців у разі повного співпадіння відомостей щодо військовозобов’язаного із відомостями, що містяться у Реєстрі військовозобовʼязаних;
- на 1 місяць у разі неспівпадіння одного символа в серії та/або номері військово-облікового документа або у разі повного співпадіння відомостей щодо військово-облікової спеціальності військовозобов’язаного, але номер якої не визначений у переліку військово-облікових спеціальностей і штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу або переліку військово-облікових спеціальностей осіб офіцерського складу, затвердженому Міноборони.
У разі надання військовозобов’язаному відстрочки та переведення його на спеціальний військовий облік строком на один місяць працівнику необхідно буде звернутись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку для уточнення/оновлення військово-облікових даних.
Надання відстрочки та зарахування на спеціальний військовий облік строком на один місяць може здійснюватися один раз.
Не зможуть бути заброньованими непрацевлаштовані ФОПи та військовозобовʼязані, дані яких не збігаються в реєстрі. Зокрема:
- неспівпадіння відомостей щодо військовозобов’язаного із відомостями, що містяться у Реєстрі військовозобов’язаних, але є винятки;
- відсутність відомостей про військовозобов’язаного у Реєстрі військовозобов’язаних;
- відсутність відомостей у Реєстрі військовозобов’язаних про перебування військовозобов’язаного у трудових відносинах із підприємством.
У разі наявності в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів інформації про незакрите адміністративне впровадження стосовно окремих військовозобов’язаних за порушення ними правил військового обліку або законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, подання відомостей щодо таких осіб блокується.
Бронювання військовозобов’язаного підлягає анулюванню у випадках:
- закінчення строку дії відстрочки та перебування військовозобов’язаного на спеціальному військовому обліку;
- завершення підприємством виконання мобілізаційного завдання (замовлення) або його скасування;
- завершення підприємством виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
- позбавлення підприємства статусу критично важливого;
- ліквідації підприємства;
- звільнення військовозобов’язаного з підприємства;
- переведення заброньованого керівника, заступника керівника підприємства з керівної посади на некерівну.
Коментарі
Loading…