Добрий день, шановні читачі!
1. Цього тижня уряд збільшив тариф на електроенергію для населення на 57–83%, кВт⋅год зросте до 2,64 грн. На думку аналітиків ринковий тариф має складати 5,5–6,5 грн/кВт·год. Причина підвищення – дефіцит коштів на ринку електроенергії нараховує десятки мільярдів гривень. А після російських обстрілів на відновлення енергосистеми до наступного опалювального сезону потрібно понад $1 млрд. Більш детальний (але лаконічний) розбір цього рішення читайте в матеріалі Forbes за цим посиланням.
Майже одночасно з тарифами для населення регулятор скасував обмеження цін на електроенергію для бізнесу. Тариф на світло для підприємств формуватиметься без обмежень, з огляду на попит і пропозицію. Для опитаного Forbes бізнесу це рішення було несподіваним. Найрозповсюдженіша реакція – зростуть ціни на продукцію. Але є нюанс – підприємці активно переходять на автономні джерела енергії. Читайте про тренд в нашому матеріалі.
Вартість електрики для бізнесу відпустили у вільне плавання. Підприємці кажуть, що зростуть ціни на продукцію. Але є і хороша новина
І останній матеріал з нашої енергетичної трилогії – інтерв’ю з керівником «Укренерго» Володимиром Кудрицьким. Чимало поговорили про стан української енергосистеми та те, як її краще відновити.
«Не потрібно відновлювати енергосистему як було». Голова «Укренерго» про дефіцит, пошкодження мереж і наступну зиму
2. Навесні 2023-го чи не щотижня з’являлися новини про обшуки й кримінальні справи проти відомих бізнесменів. Підприємці скаржаться на посилення тиску з боку правоохоронців, проблему визнають і на рівні Верховної Ради й Офісу президента. Із чим повʼязана активізація силовиків та як захиститися від необґрунтованих звинувачень?
Бізнес жаліється, що силовики посилюють тиск. Для цього є принаймні п’ять причин і лише одна порада
3. Цього тижня народні депутати таки ухвалили законодавство, яке дозволить націоналізувати Sense Bank (колишній Альфа-Банк Україна) російських бізнесменів Михайла Фрідмана та Петра Авена. Держава думає про це практично з початку російського вторгнення. Яким буде останній крок на шляху до перетворення колишньої «Альфи» на держбанк?
Остання стометрівка колишньої «Альфи». Нардепи створили механізм для націоналізації банка Фрідмана. Як та коли це відбудеться
4. Фінансова компанія «Нової пошти» NovaPay розширюється в Україні та готується до виходу на іноземні ринки. Для цього потрібні гроші й оновлення продукту. Що компанія робить, аби через пів року стати європейським фінтехом, та чи має вона шанси на успіх?
Платіжний сервіс «Нової пошти» йде конкурувати з необанками – буде видавати кредитки та відкривати рахунки. Які ще плани у компанії Климова та Поперешнюка
5. В Україні епідемія втоми, констатують психологи: 49% населення почувається виснаженими. Причини – накопичений після 15 місяців вторгнення стрес та втрата відчуття цілі. Що роблять компанії, аби їхні команди зберігали продуктивність та протистояли втомі? Зібрали практичні кейсі від українського бізнесу. Власникам компаній та СЕО читати обов’язково.
Ліки від виснаження. Як українські компанії борються з епідемією втоми працівників. Підбірка практичних кейсів
Потрійний бонус імені штучного інтелекту:
Королева мікрочипів. Ліза Су — авторка одного із найбільших проривів в історії Кремнієвої долини. Як вона хоче забрати ШІ-бізнес у Nvidia
Капіталізація виробника чипів Nvidia перевищила $1 трлн. Ось ще понад 10 переможців ШІ-лихоманки
Бум на скорботоботи у Китаї. Як ШІ «оживляє» мертвих людей та які є ризики технорозробки |
Коментарі
Loading…