in

Як боржники можуть під час воєнного стану користуватися коштами з арештованого рахунку?

Як боржники можуть під час воєнного стану користуватися коштами з арештованого рахунку? Що потрібно зробити, аби повністю його розблокувати? Під час брифінгу у Дніпропетровській ОВА розповіли про зміни в законодавстві.

«З початком повномасштабного вторгнення уряд ухвалив розпорядження. В ньому зазначалось, що боржники могли без обмежень користуватися заблокованим рахунком. За умови, що арештована сума не перевищує 100 тис грн. Нині маємо зміни в законодавстві», – зазначив провідний спеціаліст Управління забезпечення примусового виконання рішень у Дніпропетровській області Юрій Поймьонов.

Він пояснив, що боржники й зараз можуть знімати кошти із замороженого рахунку. Але лише з одного, раз на місяць не більше двох мінімальних зарплат – 13 400 грн. А ще вільно сплачувати усі податки та збори до держбюджету.

Для цього потрібно звернутися із заявою до державного або приватного виконавця, який наклав арешт. Її можна подати онлайн або у паперовому вигляді.

В заяві обов’язково потрібно зазначити номер рахунку – IBAN. А ще назву банку, клієнтом якого є боржник.

Протягом двох робочих днів виконавець має винести постанову, в якій дозволяються видаткові операції. Далі передати її до банку.

Юрій Поймьонов наголосив, що зміни стосуються і юридичних осіб. Зокрема, підприємців, у яких працюють наймані робітники. Вони також можуть користуватися арештованим рахунком. Раз на місяць, виключно для виплати заробітної плати – до 33,5 тис грн на одного робітника. А ще – для сплати податків.

Щоб зняти арешт з рахунку, необхідно спочатку з’ясувати, на якій підставі він був заблокований і ким. Потім звернутися до виконавчої служби. Після цього потрібно сплатити заборгованість.

Більше про нововведення – за посиланням.

Джерело

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Актуальні новини

25.05.2023 Набрала чиВизначено механізм створення, впровадження та забезпечення функціонування єдиної геоінформаційної системи