in

Анонс новин від Forbes

Емоційно складний тиждень: російський наступ під Сєвєродонецьком, повернення диких срачів в український Facebook, імпотентність Європи щодо подальших санкцій. Є й хороше – цьогорічний Давос можна було сміливо називати українською конференцією. Майже всі дискусії тривали навколо нашої країни. Втоми нема, є бажання знайти рішення проблем, які створила Росія, розпочавши війну.

Про що ми писали цього тижня:

 

1 У п’ятницю ввечері вибухнула новина: Українська православна церква Московського патріархату йде від Москви і буде повністю незалежною. За обнадійливими заголовками були не дуже зрозумілі рішення Собору УПЦ МП. Нам трохи пощастило: ексредактор Forbes Влад Головін багато років вивчає церковну тематику. Він оперативно написав розбір цього, не побоюсь перебільшення, цивілізаційного рішення. Але до остаточного відходу від Москви церкві треба ще декілька кроків. «Якщо перекладати формулювання собору УПЦ від 27 травня мовою шлюборозлучних процесів, то це не розлучення з Москвою, а, скоріше, заява про розлучення».

Українська православна церква Московського патріархату вирішила порвати з Москвою. Але є кілька нюансів. Пояснюємо, що відбувається

2 Ми дізнались, скільки грошей витрачають українські переселенці в Європі зі своїх карток. Цифра – $2 млрд на місяць, або $300–400 на людину. Це немало. Зазвичай біженці не мають ресурсів. Добре, що українці не такі бідні, як звітує Держстат, але погано, що ці гроші вимиваються з України і не працюють у нашій економіці. Також ми зібрали інформацію, на що витрачають гроші українці у Європі, і отримали географічну розбивку переселнців – клієнтів monobank. Де живуть найбільш заможні переселенці?

Таких біженців Європа ще не бачила. Українські переселенці щомісяця витрачають за кордоном $2 млрд. На що йдуть кошти

 

3 НБУ відпустив готівковий курс у банках, але залишив фіксованим «безнальний» курс. Експортери обурились: вони повинні продавати долар по 29 із копійками, а країна живе по 36–37 грн. Імпортери зраділи: у них додаткові 20–25% прибутку на курсовій різниці. Піднялись великі суперечки і гармидер –   Життя на двох курсах. Що бізнес думає про новації НБУ відпустити готівковий курс і до чого це призведе

 

Ми поговорили із заступником голови НБУ Юрієм Гелетеєм, який відповідає за валютний ринок. Він пояснив, навіщо регулятор це зробив, і розповів, якої валютної політики чекати від Нацбанку у найближчі місяці.

«Карткові» туристи на $300 млн та протест експортерів через довоєнний курс. Чому НБУ більше не фіксує готівковий долар. Інтерв’ю

 

4 Війна завдає українському бізнесу шалених втрат, активи просто нищать. Щоб оцінити масштаб руйнувань, ми вирішили порахувати, хто з учасників списку «Forbes 100» втратив найбільше. Безперечним лідером є Ахметов: два зруйнованих металургійних заводи у Маріуполі, втрата багатьох активів у «зеленій» енергетиці, під окупацію 80% земельного банку його агрохолдингу – всього на $4,6 млрд. Хто ще у переліку найбільш потерпілих від війни?

Зруйновані війною. Скільки втратили активів Ахметов, Коломойський, Ярославський та інші найбагатші українці

5 Останніми тижнями багато говорилось про конфіскацію активів російського бізнесу в Україні. Далі розмов діло не просувається – це виявилось складно зробити, а так, щоб потім не довелося повертати, – то майже і неможливо. Forbes дізнався, що у влади виникла нова ціль – активи українців, що підтримували чи допомагали російському режиму. Першочергово йдеться про активи Медведчука. За яким механізмом будуть намагатися забрати активи та хто ще у переліку потенційних жертв – у розборі

Почнуть з Медведчука, Шарія та Киви. Україна може конфіскувати активи проросійських українців. Як це буде працювати

 

6 Ми спробували розібратись у гучному волонтерському скандалі – так званій «справі Шпитка – Матиса». На початку травня СБУ і Генпрокуратура затримали журналіста Євгена Шпитка під час продажу за готівку бронежилетів і шоломів, звинуватили його у шахрайстві.

Журналістка Юлія Білинська розібралась у діяльності Шпитка: з огляду на дані, що наразі надали силовики, важко казати про шахрайство. Скоріше, мова йде про посередництво у купівлі військового спорядження.

Публікація цієї статті змусила вирішувати моральну дилему: Шпитко був одним із тих штрейкбрехерів, хто допомогав Сергію Курченку зачищати УМХ під потреби влади Януковича, а у його новому медіа mind.uа виходила дико незбалансована, а місцями просто неправдива стаття про повернення Forbes в Україну. Вирішив, що безпринципний медійник – не звинувачувальний вирок у справі про розкрадання гуманітарки.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

First Legal Forum EU-Eastern Partnership: партнерство та майбутнє юриста.

Особливості звільнення працівників в умовах військового стану.